Відкрито для всіх. На території технопарку у Києві запустили тестовий майданчик 5G

28 жовтня 2021, 16:33

На території технологічного парку UNIT.City запустили тестову зону 5G. Доступ до майданчика обіцяли всім охочим — за попереднім записом.

На території київського UNIT.City у рамках спільного проєкту Міністерства цифрової трансформації, оператора Vodafone Україна та компанії Huawei відкрили тестовий майданчик технології 5G – 5G Lab. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Vodafone Україна.

Відео дня

Лабораторія доступна за попереднім записом як резидентам технологічного парку UNIT.City, так і всім охочим.

Також на території лабораторії можна ознайомитися з інформацією про характеристики, переваги та сфери використання мережі 5G, а також з картою еволюції технологій у світі.

Гендиректорка Vodafone Україна Ольга Устинова вважає, що 5G дозволить здобути новий досвід у тих сферах, де швидкість та мінімальна затримка вкрай важливі.

Володимир Кондрашов \ НВ
Фото: Володимир Кондрашов \ НВ
Володимир Кондрашов \ НВ
Фото: Володимир Кондрашов \ НВ
Володимир Кондрашов \ НВ
Фото: Володимир Кондрашов \ НВ

Поряд з організацією технічних тестів, 5G Lab планують використовувати з освітньою метою: для проведення екскурсій, лекцій, вебінарів, освітніх заходів, розрахованих на різні аудиторії.

Про плани відкриття такої зони до Мінцифри заявляли ще у березні цього року. Тоді сторони підписали відповідний меморандум.

Серед іншого співробітництво в рамках меморандуму передбачало створення R&D-центру та тестового майданчика з використання технології 5G на території UNIT.City та реалізацію спільних проектів щодо підтримки малого та середнього підприємництва в рамках Дія.Бізнес.

Раніше в інтерв'ю на Радіо НВ міністр цифрової трансформації анонсував, що у 2021 році в Україні буде реалізовано пілотні майданчики для 5G. Тоді міністр зазначив, що такі майданчики будуть відкриті у кількох містах України.

Нагадаємо, що у червні цього року компанія Ericsson відкрила демо-центр 5G на території свого офісу. У лютому 2020 року Мінцифри підписувала меморандум із Ericsson про впровадження в Україні мобільних систем зв'язку нового покоління 4G ( LTE-Advanced) та 5G.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X