У Сенаті США запропонували примусити Apple і Google до альтернатив в магазинах додатків

12 серпня 2021, 16:32

У США сенатори хочуть обмежити контроль Apple і Google над магазинами додатків. Відповідний Акт про відкриті ринки додатків внесли в сенат.

У Сенат США внесли на розгляд двопартійний антимонопольний законопроект спрямований на захист ринку додатків від домінування технологічних гігантів Apple і Google. Про це пише видання The Verge.

Відео дня

Документ представили сенатори Річард Блюменталь, Марш Блекберн і Емі Клобушар.

Зокрема Акт про відкриті ринки додатків заборонить магазинам додатків змушувати розробників використовувати платіжні системи магазину і карати розробників, які пропонують нижчі ціни в окремому магазині додатків або проводять платежі через власні платіжні системи.

Також Акт заборонить компаніям на зразок Apple використовувати закриті дані зі своїх магазинів для створення конкурентів додатків, які розміщені в App Store.

«Протягом багатьох років Apple і Google тиснули конкурентів і тримали споживачів в темній кишені, отримуючи величезні надприбутки, діючи в якості нібито доброзичливих воротарів цього багатомільярдного ринку», - зазначив Блюменталь.

Також він додав, що Акт допоможе «відкрити економіку додатків для нових конкурентів і дати мобільним користувачам більше контролю над своїми власними пристроями».

В Apple заявили, що компанія завжди ставила користувачів в центр усього, а App Store є для компанії «наріжним каменем» роботи з об'єднання розробників і клієнтів «безпечним і надійним способом».

У Коаліції за справедливість додатків, куди серед інших входять Spotify і розробник Fortnite - Epic Games заявили, що запропонований Акт може стати кроком до залучення до відповідальності великих технологічних компаній за дії, які стримують конкуренцію розробників в США і в усьому світі.

Нагадаємо, що у вересні минулого року Spotify, Epic Games і власник Tinder об'єдналися для боротьби з комісіями в App Store.

Це сталося після того, як Epic Games розпочав судову тяганину з виробником iPhone після того, як компанія видалила зі свого магазину додатків гру Fortnite . Це сталося через те, що Epic Games додав в одне з оновлень можливість оплати покупок в обхід комісії App Store.

У відповідь в Apple заявили , що розробник Fortnite «Просто не хоче платити за велике благо, отримане від App Store».

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X