У Дніпрі визначилися з місцем для Hyperloop

15 травня 2018, 10:57

Центр транспортних інновацій HypeUA вибрав місце будівництва тестового майданчика для Hyperloop в Дніпрі.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

"Провели друге засідання робочої групи HypeUA. Визначилися з місцем будівництва тестового майданчика", - написав Омелян на своїй сторінці у Facebook.

Відео дня

Будівництво тестового майданчика планується в межах розвитку індустріального парку Innovation Forpost на Слобожанському проспекті – проекту, який впроваджує Агентство розвитку Дніпра.

За його словами, всі зусилля зараз сконцентровані на підготовці доброякісної наукової оцінки та технічної документації.

"Нами вже встановлені добрі контакти з компанією Virgin Hyperloop One і компанією DP World, яка займається фінансуванням вантажного напряму цього проекту. Зараз ми чекаємо технічне та наукове обґрунтування від Національної академії наук України", − наголосив міністр

Він зазначив, що дуже хотів би, щоб підприємства Дніпропетровської області та інших областей України "стали ключовими постачальниками для п’ятого виду транспорту нового покоління, який тільки розробляється – системи Hyperloop".

Нагадаємо, що наприкінці лютого Омелян заявив, що в Дніпрі планується будівництво тестового майданчика для впровадження в Україні надшвидкісного сполучення типу Hyperloop. Про це він розповів після підписання меморандуму про створення Центру транспортних інновацій HypeUA. Глава Укроборонпрому Павло Букін попередньо оцінив його вартість у $3 млрд.

Керівник проекту Олександр Озеран зазначив, що 1 км Hyperloop буде коштувати $11-17 млн, а довжина тестового майданчика становитиме 0,5 км.

При цьому прем'єр-міністр Володимир Гройсман пізніше зазначив, що реалізація ініціативи Hyperloop відбуватиметься без підтримки уряду України.


Hyperloop - проект вакуумного потяга, запропонований в 2012-2013 роках американським венчурним капіталістом Ілоном Маском. Наразі проект не реалізовано. Найбільшу активність в його втіленні проявляють компанії Virgin Hyperloop One і HTT. Швидкість капсули Hyperloop може перевищувати 600 кілометрів на годину.

Показати ще новини
Радіо НВ
X