Мінцифри працює над ще одним альтернативним законопроєктом про Дія.City

29 січня 2021, 17:15

У Мінцифри планують подати ще один альтернативний законопроєкт № 4303-д про Дія.City і скоротити свої повноваження в проєкті.

Міністерство цифрової трансформації планує скоротити власні повноваження в проєкті Дія.City подавши альтернативний законопроєкт Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні № 4303-д. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на парламентський комітет з питань цифрової трансформації.

Відео дня

Повідомляється, що 28 січня відбулася робоча онлайн-зустріч представників комітету зі стейкхолдерами законопроєктів Дія.City з метою опрацювання зауважень, відгуків та пропозицій до проєкту закону № 4303.

«З отриманих 313 пропозицій до основного проєкту закону понад 70% буде враховано. Планується, що на заміну проєкту закону № 4303 незабаром до Верховної Ради буде подано законопроєкт № 4303-д. Новий документ врахує всі правки і ідеї альтернативних № 4303-1 і № 4303-2», - йдеться в повідомленні.

Також в повідомленні комітету цитується заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IТ-індустрії Олександр Борняков. За його словами, у зв'язку з побажаннями бізнесу, повноваження Мінцифри в новому документі будуть значно звужені.

«Ми - не регулятор і не мають наміру їм ставати. Більш того, ми - за дерегуляцію і самоврядну організацію учасників ринку. IТ - це простір для зростання. Наше завдання як державного органу - гарантувати галузі такі умови, при яких це зростання можливий. Іноді краще, що ми можемо зробити, це мінімізувати втручання », - заявив Борняков.

Зокрема повідомляється, що Мінцифри не матиме права вимагати інформацію у резидентів, а тільки у держорганів і міжурядових організацій. Також відомство буде приймати рішення про негативні ознаки резидентів Дія.City тільки на підставі інформації інших офіційних джерел.

Також повідомляється, що Мінцифри не буде оцінювати відповідності компанії критеріям резидентства Дія.City, а зможе лише констатувати відповідність / невідповідність, засновуючи рішення на аудиторських звітах.

Відзначається, що міністерство повністю відмовилося від вимог по резидентства - вони будуть або чітко прописані в законі, або будуть встановлені Кабміном. Також повідомляється, що в законопроекті буде передбачено перелік дозволених в рамках Дія.City видів діяльності - за винятком діяльності дата-центрів.

При цьому компанії зможуть отримувати з інших сфер до 10% доходів. Також буде скасована оцінка плану реалізації стартапів при наданні їм статусу резидента.

Крім того, в законопроекті планують скоротити кількість підстав для виключення з спецрежиму і обмежити організацію резидентів в отриманні інформації про бізнес, максимальному розмірі внесків і їх цільове використання.

Також пропонується виключити можливість застосування трудового законодавства до гіг-контрактів.

У той же час розширення використання ФОПів в трудових відносинах, як і раніше, визнано неможливим в умовах існуючого законодавства.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Нагадаємо, що Михайло Федоров назвав законопроєкт про Дія.City серед пріоритетних для Міністерства цифрової трансформації на 2021 рік.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X