Адміністрація Байдена поставила на паузу угоду з примусового продажу TikTok — WSJ

10 лютого 2021, 16:27

Угоду з продажу американського бізнесу TikTok поставили на паузу, оскільки адміністрація президента США Джо Байдена переглядає рішення колишнього президента Дональда Трампа в області безпеки.

План влади США з примусового продажу американського бізнесу TikTok компаніям Oracle і Walmart був відкладений на невизначений термін, пише The Wall Street Journal з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

Відео дня

За даними видання, угоду поставили на паузу оскільки новий президент США Джо Байден переглядає зусилля свого попередника щодо усунення потенційних ризиків безпеки з боку китайських технологічних компаній.

За даними джерел видання, переговори йдуть між представниками ByteDance і представниками національної безпеки США. За словами співрозмовників WSJ, обговорення стосуються питання безпеки даних і способи запобігання доступу китайського уряду до інформації, яку TikTok збирає про своїх американських користувачів.

За словами представниці Ради національної безпеки Емілі Хорн, влада США планує розробити комплексний підхід до захисту даних, який усунув би весь спектр загроз, з якими стикається країна.

«Це включає ризик, пов'язаний з китайськими додатками і іншим програмним забезпеченням, що працює в США. У найближчі місяці ми плануємо розглянути конкретні справи в світлі всебічного розуміння ризиків, з якими ми стикаємося», - зазначила Хорн.

За даними джерел WSJ, вирішенням конфлікту може стати передача управління американськими операціями TikTok третій стороні без прямого продажу. Цей варіант може включати співпрацю з Oracle і Walmart і іншими компаніями.

Відзначається, що в разі продажу американського бізнесу TikTok угоду також мають схвалити китайські регулятори.

Нагадаємо, що 19 вересня 2020 року президент США Дональд Трамп схвалив покупку TikTok в США компанією Oracle. Ця угода вирішувала проблему національної безпеки США і дозволяла китайським додатком продовжити роботу на території Сполучених Штатів. Для управління бізнесом TikTok в США була створена компанія TikTok Global.

Однак, угода між TikTok і Oracle не було закрито в певний адміністрацією Трампа термін до 12 листопада 2020 року. Тоді в TikTok поскаржилися на адміністрацію Трампа , яка напередодні президентських виборів в США кілька тижнів ігнорувала запити TikTok, про відстрочку блокування для завершення угоди з Oracle.

Пізніше влада США вирішили тимчасово відмовитися від блокування TikTok - китайська компанія отримала коротку відстрочку на продаж американської частини бізнесу TikTok.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X