Творці вірусу Petya зробили першу заяву

6 липня 2017, 15:48
Хакер або група хакерів, що стоїть за вірусом Petya.A, вперше з моменту атаки почали діяти і тепер вимагають $256 тис. за дешифрування файлів

Першими їх діяльність помітили у Motherboard.

Як повідомляється, невідомі спустошили біткоін-гаманець, де до цього часу набралося $10 тис. (спочатку вірус вимагав за розшифровку файлів по $300, але ті, хто заплатили, ключів не отримали). Сума була переведена на інший гаманець, пише ain.ua.

Відео дня

Потім невідомий, який виступає від імені творців вірусу, запостив звернення до всіх постраждалих, в якому вимагає за розшифровку файлів (але не завантажувальних дисків) по 100 біткоінів (близько $256 тис.).

При цьому в повідомленні не вказано гаманець, на який потрібно перевести гроші, але є посилання на чат у даркнеті, де користувачі можуть з хакером (або хакерами) зв'язатися.

Видання зв'язалося у чатрумі з одним з нібито авторів Petya, і цитує його слова, за якими сума така висока, оскільки ключ підійде для "розшифровки всіх комп'ютерів".

Потім журналісту запропонували розшифрувати один файл в якості тесту. Хакерам передали один із зашифрованих файлів, але відповіді поки не отримали.

Французький експерт по інфобезпеці, глава Comae Technologies Метт Суіш вважає, що хакери просто "тролять журналістів".

На його думку, вони просто хочуть заплутати громадськість, переконавши всіх, що Petya - все ж вірус-шифрувальник, а не вірус-вайпер (чия мета - знищити інформацію). Сам експерт упевнений в зворотному.


Нагадаємо, 27 червня українські установи стали жертвами масштабної кібератаки, проведеної за допомогою вірусу Petya.A.

Хакерські атаки були націлені на об'єкти критичної інформаційної інфраструктури енергогенеруючих і енергопостачальних компаній, об'єктів транспорту, ряду банківських установ, телекомунікаційних компаній. Вірус атакував і Кабінет міністрів України.

Потужна хакерська атака почалася з України, а потім сталася і в 64 інших країнах. Експерти назвали винуватцем зараження ПК програму M.E. Doc, використовуваної у бухгалтерії.

У СБУ заявили, що метою масштабної хакерської атаки була дестабілізація ситуації в Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X