Великий виробник мікросхем заявив про зростання прибутку до $134,4 млрд і анонсував будівництво заводів в США і Японії

15 липня 2021, 16:18

Великий виробник мікросхем TSMC наростив прибуток на 11% і планує розширення виробництва. Так компанія хоче боротися з дефіцитом чіпів.

Найбільший контрактний виробник мікросхем Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC) заявив про зростання прибутку за підсумками другого кварталу до $134,4 млрд (на 11%), передає Reuters.

Також компанія заявила про плани з будівництва нових заводів в США і Японії у зв'язку з викликаним пандемією сплеском попиту на мікросхеми для смартфонів, ноутбуків і автомобілів.

Відео дня

У Сполучених Штатах TSMC розглядає варіант «другого етапу» розширення свого заводу вартістю $12 млрд в Арізоні.

Плани виробника по розширенню потужностей за кордоном виникли на тлі стурбованості з приводу концентрації виробництва на Тайвані, який географічно близький до політичного суперника Китаю. Як зазначає агентство, в КНР не виключають можливість застосування сили з метою взяття Тайваню під свій контроль.

Тайвань і компанія TSMC зайняли центральне місце в зусиллях по вирішенню глобального дефіциту чіпів.

Також компанія планує розширення виробничих потужностей в китайському Нанкіні в зв'язку з «гострою потребою» клієнтів та з використанням відпрацьованої 28-нанометровій технології виробництва напівпровідників.

Планується, що виробництво буде запущено в наступному році. До середини 2023 року TSMC планує виробляти 40 000 чіпів в місяць.

Нагадаємо, що на тлі глобального дефіциту чіпів багато виробників анонсували розширення виробництва. Раніше TSMC заявляла про плани витратити $100 млрд на розширення виробництва. Також про плани вкласти $20 млрд в розширення виробництва напівпровідників заявляла і Intel.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X