Дефіцит чіпів. Тайванська TSMC витратить $100 млрд на розширення виробництва

1 квітня 2021, 15:49

Виробник мікросхем TSMC інвестує $100 млрд в розширення виробництва напівпровідників.

Контрактний виробник мікросхем TSMC в найближчі три роки витратить $100 млрд на розширення виробничих потужностей на своїх заводах, пише Reuters з посиланням на компанію.

Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, в число клієнтів якої входять Apple і Qualcomm, вже заявляла про плани витратити $25-28 млрд в поточному році на розробку і виробництво передових мікросхем.

Відео дня

Такий крок компанії викликаний дефіцитом чіпів, який виник на тлі зростання попиту на електроніку, викликаного пандеміей.Ізначально криза зачепила автовиробників і змушував їх скорочувати виробництво. Тепер від нестачі напівпровідників також страждають виробники смартфонів, ноутбуків і навіть побутової техніки.

«Ми вступаємо в період більш високих темпів зростання, оскільки очікується, що багаторічні мегатенденціі 5G і високопродуктивних обчислень будуть стимулювати високий попит на наші напівпровідникові технології в найближчі кілька років», - йдеться в заяві TSMC.

Відзначається, що, як і інші технологічні компанії TSMC, отримала вигоду від масового переходячи людей на роботу і навчання з дому.

Раніше про плани вкласти $20 млрд в розширення виробництва напівпровідників заявляла і Intel. Американський виробник мікросхем планує вкласти ці кошти у відкриття двох заводів в Аризоні.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X