Блокують поставки. США хочуть залишити Huawei без чіпів — Reuters

15 травня 2020, 18:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нові обмеження США щодо Huawei торкнуться не тільки китайську компанію, але і Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC), яка є одним з найбільших виробників чіпів.

США змінюють одне із стратегічних правил експорту, щоб блокувати поставки чіпів в Huawei Technologies. Про це в п'ятницю, 15 травня, повідомило Міністерство торгівлі США, передає Reuters.

Відео дня

Обмеження, схвалені адміністрацією президента США Дональда Трампа, торкнуться чіпів, які є продуктом певних американських технологій та програмного забезпечення.

Відповідно до нових правил, іноземні компанії, які виробляють чіпи використовуючи американське обладнання, повинні будуть отримати американську ліцензію перед поставкою певних чіпів для Huawei або її підрозділів.

У США аргументували зміну правил спробою "запобігти використанню американських технологій для здійснення зловмисної діяльності, що суперечить інтересам національної безпеки США і зовнішньої політики".

Міністр торгівлі США Уілбур Росс заявив, що Huawei і її підрозділи "активізували зусилля, спрямовані на підрив обмежень, заснованих на національній безпеці".

Зміна правил вдарить не тільки по самій Huawei, але і по найбільшому в світі контрактному виробнику чіпів - тайванській TSMC.

Про плани уряду США обмежити поставки чіпів для Huawei стало відомо ще в березні цього року. Тоді експерти відзначали, що це рішення може серйозно зачепити американські компанії, тому що Huawei буде розвивати власний ланцюжок поставок.

Відзначається, що нові обмеження можуть призвести до посиленням напруженості у відносинах США і Китаю.

Нагадаємо, що в травні минулого року США внесли китайську Huawei в чорний список, обмеживши діяльність компанії на американському ринку і заборонивши американським держструктурам використовувати обладнання Huawei. У четвер, 14 травня, США продовжили санкції проти Huawei ще на рік.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X