Залишилося чотири дні. Трамп не продовжив дедлайн для продажу TikTok

11 вересня 2020, 17:27
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Через нові правила експорту технологій з Китаю TikTok може не встигнути завершити операцію з продажу бізнесу в США в установлений Білим домом термін до 15 вересня.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не буде продовжувати термін продажу американського бізнесу TikTok, встановлений раніше його ж указом. Про це пише Bloomberg.

«Ми або заблокуємо TikTok в цій країні з міркувань безпеки, або він буде проданий. Дедлайн для TikTok продовжено не буде», - заявив Трамп.

Відео дня

Як уточнює агентство, можливість продовжити крайній термін для продажу американської частини бізнесу TikTok обговорювалася в Білому домі, однак Трампу про цю ініціативою не доповідали.

Відзначається, що з-за нових правил експорту технологій, які Пекін прийняв 31 серпня, TikTok швидше за все не встигне укласти угоду про продаж американського бізнесу в установлений термін - до 15 вересня.

Реальний термін, в який TikTok буде заблокований в США в разі відсутності угоди про продаж залишається під питанням через заплутану серії заяв і наказів Трампа.

Так, крім крайнього терміну для продажу сервісу існують ще два дедлайну, що відносяться вже припинення роботи програми в США - 20 вересня і 3 листопада.

Як передає Bloomberg з посиланням на джерела знайомі з ситуацією, материнської компанії TikTok - ByteDance - ймовірно доведеться після 20 вересня укласти угоду з одним із претендентів на покупку в зв'язку зі зміною Китаєм експортного законодавства.

Відзначається, що сторони все ще планують надати Білому дому попередні документи про угоду до дедлайну. У той же час в ByteDance можуть повністю відмовитися від продажу TikTok, якщо умови не влаштують ні уряд, ні претендентів на американський бізнес, ні акціонерів компанії.

Раніше сума угоди про продаж американського бізнесу TikTok оцінювалася в $ 20-30 млрд, однак через жорсткість Китаєм правил експорту технологій сума угоди може змінитися. Це може статися наприклад, якщо TikTok буде проданий без алгоритму рекомендацій відео, який є головною конкурентною перевагою сервісу.

На покупку TikTok в США претендують компанія Microsoft спільно з великим рітейлером Walmart , а також виробник програмного забезпечення Oracle .

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X