$275 млрд за тишу. СЕО Apple уклав секретну угоду з урядом Китаю, щоб Пекін не тиснув на компанію — The Information
СЕО Apple Тім Кук у 2016 році уклав таємну угоду з владою Китаю на $275 млрд, яка багато в чому визначила успіх компанії в країні. Угода була укладена на п’ять років з можливістю продовження до травня 2022 року.
У 2016 році CEO Apple Тім Кук підписав таємну угоду з владою Китаю на суму понад $275 млрд, пообіцявши, що його компанія сприятиме розвитку економіки та технологічних можливостей країни.
Про це пише The Information із посиланням на внутрішні документи компанії, які є у розпорядженні видання.
Угода була укладена на п’ять років. Вона визначала, що Apple зробить свій внесок у технологічний та економічний розвиток Китаю через інвестиції, комерційні угоди та навчання робітників.
Як зазначає The Information, угоду було укладено під час серії особистих візитів Тіма Кука до країни у 2016 році. Згідно з внутрішніми документами компанії, він «особисто лобіював офіційних осіб» у Китаї у зв’язку з погрозами на адресу Apple Pay, iCloud та App Store.
СЕО Apple планував використовувати " меморандум про взаєморозуміння" між компанією та китайською владою, щоб офіційно погодитися на низку поступок в обмін на звільнення від претензій з боку регулюючих органів.
Так, у травні 2016 року Кук оголосив, що Apple інвестує $1 млрд у китайський сервіс таксі Didi Chuxing.
Незабаром після цього Кук, головний операційний директор Apple Джефф Вільямс та голова відділу зв’язків з урядом Ліза Джексон зустрілися з високопоставленими урядовцями.
В результаті переговорів Тіма Кука з представниками китайської влади і була підписана угода на $275 млрд, яка передбачала скасування деяких нормативних актів щодо компанії.
У рамках підписаної угоди Apple зобов’язалася:
- допомогти китайським виробникам розробляти " Найпередовіші виробничі технології",
- " підтримувати навчання висококваліфікованих китайських талантів";
- використовувати більше компонентів від китайських постачальників;
- укладати угоди з китайськими розробниками програмного забезпечення;
- співпрацювати у дослідженнях у Китайських університетах;
- безпосередньо інвестувати у китайські технологічні компанії;
- надавати допомогу з низкою урядових проектів Китаю.
Також повідомляється, що угода може бути автоматично продовжена до травня 2022 року, якщо в жодній із сторін не виникне заперечень.
Як зазначає The Information, ця угода стала однією з причин успіху Apple на китайському ринку, який є другим за обсягом після американського. Зазначається, що нещодавно iPhone вперше за шість років став смартфоном, що найбільше продається в Китаї.
Також видання передбачає, що якщо Тім Кук залишить посаду СЕО Apple, компанія може зіштовхнутися з труднощами під час справ з урядами інших країн.
Раніше Тім Кук повідомив, що інвестував частину своїх грошей у криптовалюти, але зазначив, що Apple цього робити не планує.
