Акції китайського інтернет-гіганта подешевшали на 10% після того, як державні ЗМІ порівняли онлайн-ігри з опіумом

3 серпня 2021, 10:34

Китайський інтернет-гігант Tencent втратив $60 млрд своєї ринкової вартості після того, як держЗМІ порівняли відеоігри з наркотиками.

Акції китайського інтернет-гіганта Tencent подешевшали більш ніж на 10% після того, як державне китайське ЗМІ назвало онлайн-відеоігри «духовним опіумом», пише Reuters.

В результаті техногігант втратив майже $60 млрд за ринковою капіталізацією. Як зазначає агентство, це викликало побоювання, що цей сектор може стати наступною ціллю китайських регуляторів. Акції конкурента NetEase подешевшали ще більше - на 15,7%.

Відео дня

Акції компаній почали дешевшати після виходу статті в державній газеті Economic Information Daily, в якій говориться, що багато підлітків пристрастилися до онлайн-відеоігор. Також автори статті закликали до більшого обмеження цієї галузі.

Газета неодноразово цитувала флагманську гру Tencent Honor of Kings, відзначаючи, що ця гра була найпопулярнішою онлайн-грою серед студентів, які іноді грали до восьми годин на день. Видання порівняло гру з «електронними наркотиками».

Як пише Reuters, видання пов'язано з найбільшим державним інформаційним агентством Китаю Синьхуа.

Китайська Tencent вже знаходиться під тиском влади, як і інші великі гравці технологічного сектора країни. За липень компанія втратила $170 млрд капіталізації на тлі тиску Пекіна.

За останній код Пекін посилив тиск на компанії технологічного, фінансового і освітнього сектора. Першою ластівкою став конфлікт влади з засновником Alibaba Джеком Ма і зрив IPO його компанії Ant Group. Через конфлікт Джек Ма практично перестав з'являтися на публіці і був змушений залишити посаду керівника власної бізнес-школи.

У квітні цього року антимонопольні органи оштрафували Alibaba на рекордні $2,8 млрд за зловживання монопольним становищем, а Ant Group, Фінтех-компанія Джека Ма, змушена провести реструктуризацію.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X