Телеком-регулятор узгодив новий радіочастотний законопроект

18 жовтня 2016, 20:22
Документ передбачає відміну зайвого регулювання та жорсткіші покарання для порушників законодавства

Національна комісія регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) схвалила новий законопроект про радіочастотний ресурс (РЧР). Відповідне рішення відомство прийняло на сьогоднішньому засіданні.

Відео дня

Автори документу – народні депутати Олександр Данченко, Олена Матузко та Роман Семенуха – вважають, що старий закон, прийнятий ще у 2000 році, потребує системних змін. Серед запропонованих ними нововведень – скасування рентної плати за РЧР. Замість неї доцільно ввести ліцензійну плату як обов’язковий неподатковий платіж до державної скарбниці. Його розмір має встановити Кабінет міністрів на підставі розрахунків телеком-регулятора.

Новий законопроект пропонує жорсткіше боротися з порушниками ліцензійних умов використання радіочастотного ресурсу. Передбачені існуючими нормами покарання, переконані Данченко, Матузко та Семенуха, недостатні. Тому вони запропонували в середньому втричі підняти існуючі штрафи та ввести нові санкції.

Наприклад, одноразові витрати для законослухняних підприємців для розгортання однієї базової станції широкосмугового доступу до інтернету – на один регіон, ширина смуги 20 МГц – в діапазонах 2 ГГц та 5 ГГц складе 7195 грн. і 35775 грн. відповідно. Тоді як Кодекс про адміністративні правопорушення передбачає штрафи для порушників законодавства у розмірі 340-850 грн.

Творці нового законопроекту про РЧР вважають за необхідне скасувати дозволи на ввезення з-за кордону та на експлуатацію радіоелектронних засобів (РЕЗ) і випромінювальних засобів. На їх думку, зайвою є ще одна норма – висновок щодо електромагнітної сумісності. Замість цього пропонується ввести принцип мовчазної згоди. Якщо Генеральний штаб Збройних сил України впродовж 25 днів після звернення компанії про присвоєння їй радіочастот не отримає висновок, то вона автоматично отримує право користуватися ними.

Показати ще новини
Радіо NV
X