Через війну український телеком-ринок зазнав збитків на $2,6 млрд — Світовий банк

28 липня, 16:36
Значних збитків через війну зазнали понад 720 українських інтернет-операторів (Фото:Укртелеком)

Значних збитків через війну зазнали понад 720 українських інтернет-операторів (Фото:Укртелеком)

Через повномасштабне вторгнення РФ в Україну понад 720 українських інтернет-операторів зазнали значних збитків. Телеком-ринок втратив $2,6 млрд за оцінкою Світового банку.

Світовий банк оцінив збитки українського телеком-ринку через повномасштабне вторгнення РФ в Україну в $2,6 млрд, передає Міністерство цифрової трансформації.

Значних збитків зазнали понад 720 українських інтернет-операторів. Зокрема — було зруйновано цифрову інфраструктуру, пошкоджено сотні кілометрів кабелю та десятки тисяч одиниць обладнання.

Відео дня

Руйнування зазнали майже чверть усіх інтернет-мереж країни. Це понад 1,7 млн ліній фіксованого зв'язку та понад 3000 базових станцій мобільного.

За оцінками Світового банку, для відновлення телеком-сфери потрібно:

  • $1,79 млрд на розчищення територій від уламків ракет та наслідків вторгнення та відновлення інфраструктури;
  • $710 млн - на закупівлі веж, кабелів, волокна та обладнання для будівництва;
  • у $100 млн оцінюється сума збитків компаній через недоотриману абонплату.

Найбільші втрати оператори на сході України. Оператори, що надають послуги в Харківській області, зазнали 22% збитків, Запорізької області — 18%, на Донбасі — 17%, у Херсонській області — 10%, у Чернігівській області — 6%, у Луганській області — 7%.

Економічні втрати телеком-ринку Світовий банк оцінив у понад $0,1 млрд — компанії надають на 22% менше послуг, ніж до початку повномасштабного вторгнення. Вони продовжують втрачати прибуток.

Раніше найбільший український оператор фіксованого зв'язку Укртелеком прозвітував про падіння доходів на 15,6% через російське вторгнення.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X