Суспільне погасило борг перед Euronews

13 липня 2020, 14:45

Суспільне повністю погасило заборгованість держави в розмірі 10,5 млн євро перед Euronews. Про це повідомляється на сайті українського мовника.

Відповідний акт про звірку взаємних розрахунків і відсутності заборгованості Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) перед Euronews було підписано сторонами 10 липня, уточнюється на сайті мовника.

Відео дня

Відповідно до гарантією, яку Euronews направило НСТУ і Міністерству юстиції України, компанія зобов'язується подати всі необхідні заяви для закриття виконавчого провадження та всіх судових справ в Швейцарії протягом трьох робочих днів з моменту отримання останнього платежу.

Це дозволить повернути державі 15 млн євро фінансової гарантії, яка виділялася для проведення Євробачення 2017.

За інформацією Euronews, перші заяви вже подані, і Суспільне стежить за виконанням зазначених зобов'язань для повернення державі заарештованих 15 млн євро.

«Ми шкодуємо, що ситуація з боргом держави перед Euronews тривала десять років і що Суспільному довелося погашати заборгованість зі свого власного бюджету, який так нещадно в цьому році скорочено секвестром», - заявив глава правління НГТУ Зураб Аласанія.

Нагадаємо, що борг перед Euronews Суспільне отримало в спадок від колишньої Національної телерадіокомпанії України (НТКУ), яка припинила свою діяльність в 2017 році. Ліцензійний договір з Euronews терміном на шість років НТКУ підписала в 2010 році. Однак, з 2013 року держава перестала виконувати відповідні зобов'язання, що і призвело до появи боргу і відповідного судового процесу.

У квітні 2020 року Кабінет міністрів України прийняв постанову, яка дозволяла мовника погасити борги перед Euronews протягом 2020 року. Виконавча служба Міністерства юстиції заарештувала всі рахунки UA: Суспільне в кінці лютого.

Рішенням суду Суспільне має сплатити борг на суму 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів і 73 080 грн судового збору на користь акціонерного товариства Євроньюс.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X