Судовий комітет Сенату США зробив крок до боротьби з монополією App Store

4 лютого, 12:52
Apple можуть змусити дозволити завантаження програми в обхід магазину (Фото:Laurenz Heymann\Unsplash)

Apple можуть змусити дозволити завантаження програми в обхід магазину (Фото:Laurenz Heymann\Unsplash)

Судовий комітет Сенату США підтримав законопроєкт, який змусить Apple та Google дозволити встановлення додатків не лише через свої магазини. Найболючіше ця ініціатива вдарить по App Store.

Судовий комітет Сенату 3 лютого схвалив закон, який у разі прийняття зобов'яже Apple дозволяти користувачам встановлювати програми не лише через App Store. Про це пише Bloomberg.

Відео дня

На думку авторів законопроєкту, магазини додатків Google Play та App Store надто сильно контролюють ринок. Водночас запропонований законопроєкт зобов'яже технологічні компанії дозволити завантаження додатків зі сторонніх магазинів та джерел в інтернеті.

" Google і Apple володіють рейками економіки додатків як залізничні компанії на початку минулого століття", - зазначив один із авторів законопроекту Річард Блюменталь.

У разі прийняття закон більше вдарить по App Store, оскільки Google Play і так дозволяє користувачам встановлювати програми в обхід офіційного магазину.

У випадку з Apple розробники також зможуть уникнути комісії магазину, яка варіюється від 15% до 30%.

У Apple, у свою чергу, активно критикували цей законопроект, стверджуючи, що він зробить екосистему iPhone більш схожою на Android.

Нагадаємо, що генпрокурори 35 штатів США підтримали розробника Fortnite у суперечці з Apple через комісії в додатку. На підтримку Epic Games також виступила компанія Microsoft.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X