Держцентр радіочастот створив карту онлайн-покриття мобільного зв’язку в Україні

1 лютого 2021, 18:51

Державний центр радіочастот створив онлайн-карту покриття України мобільним зв’язком.

Український державний центр радіочастот оприлюднив онлайн-карту покриття території України послугами мобільного зв'язку стандартів UMTS і LTE. Про це повідомляє прес-служба центру.

Відео дня

Для створення подібної карти УДЦР протягом останнього півріччя щомісяця проводив теоретичні розрахунки зони покриття послугами рухомого (мобільного) зв'язку. Це було одним із завдань, поставлених урядом своїм розпорядженням № 1189-р у вересні 2020 року.

Відзначається, що для виконання цього завдання були вдосконалені теоретичні розрахунки зон покриття території України послугами мобільного зв'язку стандартів GSM, UMTS, LTE. Вони проводилися на основі даних Реєстру присвоєнь радіочастот відповідно до методиками, викладеними в рекомендаціях Міжнародного Союзу Електрозв'язку (ITU).

У держцентрі пояснили, що колірна градація рівня сигналу на карті показує рівень охоплення послугою по кожному із стандартів: світло-рожеве - обмежене охоплення, рожеве - задовільне охоплення і червоний - дуже гарне покриття.

«"Дуже гарне покриття» дає можливість користуватися Інтернетом, дзвонити і відправляти текстові повідомлення тим, хто знаходиться в будівлях, а «обмежене охоплення» - на відкритому просторі", - уточнили в УДЦР.

Нагадаємо, що в 2021 році мобільні оператори планують сфокусуватися на покритті 4G стратегічних трас. Також компанії планували пошук фінансування для покриття 4G залізниці.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X