Надійний ризик. Хто інвестує в українські стартапи, і хто має шанс отримати мільйони на розвиток бізнесу
Обсяг венчурних інвестицій у вітчизняний технологічний сектор досяг рекордних $571 млн, що виводить Україну в поле зору найбільших світових фондів, пише журнал НВ.
«Якщо до нас приходить людина і запитує, в який стартап їй вкласти свої гроші, то ми завжди відповідаємо: краще не вкладати», — усміхаючись заявляє Роман Гольд, керівний партнер венчурного фонду VentureIsrael. Його логіка проста: ринок стартапів — неймовірно ризикований, і прогоріти тут просто. Тому заробляють на ньому переважно досвідчені гравці — венчурні фонди, інвестиційні портфелі яких містять десятки або навіть сотні стартапів — раптом хоч якісь «злетять».
Але є й інша сторона: венчурні інвестиції у технології можуть забезпечити фонди такою прибутковістю, яку не дасть жоден інший сектор економіки.
Боротьбу за право потрапити на радари венчурних фондів українська технологічна індустрія веде вже добрий десяток років. І небезуспішно. У 2020-ому обсяг вкладень у неї досяг рекордного показника в $571 млн.
Утім цього все ще мало, якщо порівнювати з розвиненими ринками. Наприклад, ізраїльські стартапи торік залучили понад $10 млрд.
Але нинішній вітчизняний рівень уже дозволяє казати про справжній бум венчурних інвестицій.
«Останні років сім інвестиції в українські технологічні компанії і стартапи регулярно зростають щороку, — каже Ольга Афанасьєва, почесна учасниця Української асоціації венчурного і приватного капіталу (UVCA). — Так що це довгострокова тенденці
Глобальні венчурні фонди, втомившись конкурувати між собою за свіжу технологічну поросль Кремнієвої долини або Берлінської екосистеми, все більше дивляться на ринок Східної Європи. А там Україна, яка вирізняється тим, що щороку тут «вистрілює» черговий великий проєкт.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.