Штати застерегли ЄС від «антиамериканської» політики щодо техногігантів — FT

16 червня 2021, 09:45

Соединенные Штаты предостерегли Евросоюз от проведения «протекционистской» технологической политики, направленной исключительно на американские компании.

Рада національної безпеки США написав лист Євросоюзу зі скаргами на тон недавніх коментарів про технологічне регулювання, напередодні дебатів у Європарламенті. Про це повідомляє Financial Times.

Відео дня

«Ми особливо стурбовані недавніми коментарями доповідача Європейського парламенту по Закону про цифрових ринках Андреаса Шваба, який припустив, що DMA, безсумнівно, повинен націлюватися тільки на п’ять найбільших компаній США», — йдеться в електронному листі від 9 червня, з яким ознайомилося видання.

Також в листі йдеться про те, що подібні коментарі і підходи і надзвичайно ускладнюють співпрацю в галузі регулювання між США і Європою і дають зрозуміти, що Єврокомісія «не зацікавлена в сумлінній взаємодії зі Сполученими Штатами».

Також в листі стверджується, що подібні протекціоністські заходи можуть поставити європейських громадян в невигідне становище і стримати інновації в економіці країн-учасниць.

За словами співрозмовників видання, Рада назбезпеки розіслала цього листа співробітникам делегації ЄС в столиці США в рамках звичайного обміну інформацією між Вашингтоном і Брюсселем.

Своєю чергою депутат Європарламенту Андреас Шваб вважає, що «найбільші проблеми» для конкуренції в ЄС створюють п’ять американських техногігантів — Google, Amazon, Apple, Facebook і Microsoft.

«Давайте спочатку зосередимося на найбільших проблемах, на самих вузьких місцях. Давайте перейдемо до справи — один, два, три, чотири, п’ять — і, може бути, шість з [китайською] Alibaba. Але давайте не будемо починати з числа сім, з європейського бізнесу, щоб догодити Байдену», — заявив Швабб.

Раніше повідомлялося, що остаточна домовленість про введення глобального корпоративного податку в розмірі не менш ніж 15% на прибуток може бути досягнута в липні.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X