Ускладнять поставки чіпів. США готуються ввести нові обмеження для Huawei — Reuters
Влада США може ввести нові обмеження для Huawei, які ускладнять китайській компанії покупку чіпів.
Чиновники в адміністрації президента США Дональда Трампа погодили нові заходи з обмеження поставок чіпів для китайської Huawei, пише Reuters з посиланням на джерела.
Відповідно до запропонованих нововведень, іноземні компанії, які використовують американське обладнання для виробництва чіпів, повинні будуть отримати американську ліцензію перед поставкою чіпів для Huawei.
Відзначається, що нововведення спрямовані на обмеження продажів чіпів для Huawei компанією Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC). Ця компанія є найбільшим виробником чипів для підрозділу Huawei HiSilicon.
У разі, якщо президент США Дональд Трамп підтримає дані обмеження, це може негативно позначитися в першу чергу на американських компаніях.
«Це надасть набагато більш негативний вплив на американські компанії, ніж на Huawei, тому що Huawei буде розвивати власну ланцюжок поставок. У кінцевому підсумку, Huawei знайде альтернативи», — зазначив юрист Даг Джекобсон.
За даними джерела агентства, уряд США доклав усіх зусиль, щоб вплив на американську промисловість була мінімальною.
Нагадаємо, що в протистояння з США компанія Huawei, найбільший в світі виробник телекомунікаційного устаткування і другий за кількістю продаваних пристроїв виробник смартфонів, виявилася втягнута в 2019 році. У травні минулого року США внесли Huawei в чорний список: американським держструктурам заборонили використовувати її обладнання. На думку американської влади, компанія займалася збором розвідувальної інформації на користь китайського уряду. У Huawei ці звинувачення неодноразово відкидали. Через внесення в чорний список діяльність Huawei на американському ринку була значно обмежена. Зараз компанії з США можуть співпрацювати з нею тільки після отримання відповідної ліцензії від уряду. Наприклад США пішли і деякі інші країни. Від використання продуктів Huawei в мобільних мережах відмовилися Австралія, Японія, Нова Зеландія, Канада і Тайвань.