Шарій, Медведчук і «Пісенька про Пук». Що сталося з мультфільмом про Кузюку, на який Мінкульт виділив майже 13 мільйонів гривень
Дивовижна тваринка — Кузюка — якось вночі ожила, разом з намальованими злодіями Бульбагором і Термітаром. На втілення цієї історії в вигляді мультсеріалу Мінкульт виділив 12,8 мільйона гривень, однак готовий продукт публіка досі не побачила. Натомість російські пропагандисти видали за мультфільм Мінкульту «Пісеньку про Пук».
16 липня російський пропагандистський ресурс Russia Today опублікував матеріал «Украинцы недовольны мультиком про „пук“ за $500 тысяч». У ньому йшлося про те, що нібито Мінкульт витратив пів мільйона доларів США на мультсеріал «Кузюка», однією із серій якого є «Пісенька про Пук», а сам мультфільм — низької якості, «в кадрі видно чиїсь руки, які тримають м’яку іграшку, і звучить текст».
Тезу роспропаганди підхопили й колишні політики з проросійського табору.
17 липня щодо «мультфільму» в схожому ключі висловився й екснардеп Євгеній Мураєв. «Нас точно вирішили винищити як націю і вже взялися за самих маленьких», — заявив він.
Судження про "майже 13 млн грн податків українців, які перетворилися в «пук»" озвучив з політичного небуття навіть Микола Азаров.
Співавтор мультсеріалу «Кузюка» Тарас Боровок каже: хотів навіть позиватися до Мураєва, Рабіновича та інших, проте вирішив не витрачати час і нерви.
Саме творчість Боровка на YouTube-каналі «Кузюка» уже 2,5 роки пропаганда країни-агресора видає за однойменний мультсеріал.
«Мій канал ніхто не фінансував. Людина хоча б з якоюсь мінімальною освітою зрозуміє різницю між мультфільмом і відосиком з YouTube», — каже Тарас Боровок, котрий за власний кошт пошив іграшки та почав створювати контент для дітей на відеоплатформі, щоби промотувати мультфільм. — Ті ж барани і вівці, які продовжують писати, що відео на YouTube-каналі і є мультфільм, або дійсно тупі, або виконують замовлення."
Сам двадцятичотирьохсерійний мультсеріал про пригоди Юрка і Кузюки уже більш як 1,5 року готовий, але недоступний для глядача:
«Фактично це — український „Лунтік“. Він задумувався як альтернатива російському мультфільму і несе в собі не тільки розважальну, а й виховну функцію», — каже автор мультфільму. — «Але Мінкульт уже 1,5 роки його не випускає».
НВ Бізнес розібрався, чому «український Лунтик» уже більше року лежить на полиці в Мінкульті та до чого тут Медведчук.