Подарунок Ахметову. Ощадбанк не став домагатися банкрутства фірми, яка володіє Укртелекомом

15 лютого 2021, 16:35

Суд повернув державному Ощадбанку заяву про визнання банкрутом ТОВ ЕСУ, якій належить Укртелеком. Заявник не усунув недоліки в своїй заяві в десятиденний термін.

Господарський суд Києва 10 лютого 2021 року вирішила повернути державному Ощадбанку заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство ЕСУ, яка володіє 92,79% акцій Укртелекому. Про це пише Finbalance.

Відео дня

Раніше Ощадбанк хотів через суд домогтися банкрутства ЕСУ «в зв'язку з неможливістю останнього погасити заборгованість». Відповідну заяву держбанк подав у відношенні фірми, яка належить Ринату Ахметову в грудні 2020 року.

23 грудня минулого року суд залишив заяву Ощадбанку без руху для усунення його недоліків. Відповідну постанову було вручено держбанку 31 грудня 2020 року. На усунення недоліків заявнику дали 10 днів.

Повідомляється, що за станом на 8 лютого 2021 року Ощадбанк не усунув зазначені недоліки, а вимоги ухвали суду не було виконане.

«Згідно ст. 174 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, яка звернулася з позовною заявою », - йдеться в постанові Господарського суду.

У березні 2017 року ТОВ ЕСУ зобов'язане було погасити облігації на 4,6 млрд грн, однак компанія не виконала це зобов'язання. Найбільшими власниками паперів були державні Ощадбанк і Укрексімбанк. Відзначається, що у кожного з держбанків в портфелі були облігації компанії на суму близько 2 млрд грн. Випуск відповідних облігацій сприяв процесу приватизації Укртелекому.

У грудні 2019 року Укртелеком і Ощадбанк домовилися про повне погашення боргу під заставу ліквідних активів , з нарахуванням відсотка на суму заборгованості. За місяць до цього компанії домовилися про мирову угоду у справі про стягнення суми понад 1 млрд грн за позовом Ощадбанку, спрямованому на адресу Укртелекому.

У лютому 2020 року суд зобов'язав компанію Ахметова виплатити державному Укрексімбанку понад 2,7 млрд грн заборгованості.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X