В Дія можна буде зареєструвати ФОП і заплатити податки — Федоров

18 березня 2021, 16:24

У Мінцифри заявили, що з квітня українці зможуть автоматично зареєструвати ФОП на сайті Дія і оплачувати податки в однойменному додатку.

У квітні цього року Міністерство цифровий трансформації України планує запустити на порталі Дія послуги автоматичної реєстрації ФОП і в додатку Дія - можливість сплати податків.

Відео дня

Про це під час всеукраїнського форуму Україна 30 заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає Інтерфакс-Україна.

«Ми хочемо в принципі прибрати людський фактор і домовилися з Міністерством юстиції разом запустити автоматичну реєстрацію ФОП. Уже в квітні на Diia Summit ми це представимо», - зазначив Федоров.

Міністр підкреслив, що запуск цієї послуги дозволить повністю прибрати людський фактор в частині перевірок, замінивши його машинної звіркою інформації з реєстрів.

За словами Федорова, поки задоволеність послугою онлайн-реєстрації ФОП на порталі Дія становить приблизно 90%. Міністр розраховує, що після запуску автоматичної реєстрації показник виросте до 95-99%.

Також в Мінцифри додали, що користувачі зможуть оплачувати податки в додатку Дія через Apple Pay або Google Pay.

«Ви вводите суму або вона підтягується з банків, вам показується скільки оплатити, ви натискаєте "cплатити" прив'язаною картою, Apple Pay або Google Pay - і все, в чотири кліки податки сплачені, декларація вже в податковій », - заявив Федоров.

Крім того, в Мінцифри анонсували можливість авторизації в додатку Дія за допомогою NFC-модуля на смартфоні. Про це міністр Федоров написав в своєму Telegram . Це дасть можливість скористатися додатків тим українцям, чиї банки не підключені до системи BankID НБУ.

«Незабаром стартує бета-тест NFC-авторизації і технології PhotoID в додатки. Це буде додатковий спосіб авторизації», - зазначив Федоров.

За словами Федорова, приклавши ID-паспорт до додатка Дія в смартфоні можна буде авторизуватися в кілька кліків. Також за допомогою технології PhotoID можна буде підтвердити особистість замість переавторізаціі.

У січні Мінцифра анонсували ряд нових цифрових послуг , які з'являться в Дія в квітні поточного року. Серед іншого міністерство обіцяє також запустити Дія ID, електронний лікарняний і можливість зміни місця прописки онлайн.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X