Від любителя «мирних планів». Компанія Маска обмежила українській армії використання інтернету Starlink для керування дронами

9 лютого, 09:50
Ілон Маск (Фото:REUTERS/Brendan Mcdermid/File Photo)

Ілон Маск (Фото:REUTERS/Brendan Mcdermid/File Photo)

У SpaceX Ілона Маска заявили, що обмежили використання інтернету Starlink для українських військових у разі керування дронами.

Компанія SpaceX мільярдера Ілона Маска зробила кроки, щоб перешкодити військовим України використовувати супутниковий інтернет-сервіс Starlink для керування дронами.

Про це заявила президентка та операційна директорка компанії Гвін Шотвелл, передає Reuters.

Відео дня

Зокрема, вона заявила, що супутниковий інтернет-сервіс компанії Starlink, який надав українським військовим широкосмуговий зв’язок для захисту від російських військових, «ніколи не призначався для використання як зброя».

«Проте українці використовували його таким чином, який був ненавмисним і не був частиною будь-якої угоди», — заявила Шотвелл.

Згодом у розмові з журналістами вона послалася на те, що українські військові використовували сервіс Starlink для керування дронами.

«Є речі, які ми можемо зробити, щоб обмежити їхні можливості. Є речі, які ми можемо зробити і ми вже зробили», — зазначила Шотвелл.

Яких саме заходів вжила SpaceX, Шотвелл при цьому не уточнила. За її словами, використання Starlink з дронами виходить за межі угоди SpaceX з українським урядом, додавши, що контракт призначений для гуманітарних цілей, таких як надання широкосмугового доступу в Інтернет лікарням, банкам і сім'ям, які постраждали від вторгнення РФ.

«Ми знаємо, що військові використовують їх для зв’язку, і це нормально. Але ми ніколи не хотіли, щоб вони використовували його з наступальною метою», — додала президентка SpaceX.

Також вона заявила, що у компанії «не думали про те», що Україна може використовувати інтернет Starlink «в наступальних цілях» перед відправкою терміналів до країни.

Наприкінці минулого року Starlink в Україні мав перебої в обслуговуванні з причин, які SpaceX не пояснила. Шотвелл не стала відповідати на питання про те, чи ці проблеми пов’язані зі спробами компанії обмежити використання Starlink українською армією. Вона додала, що не впевнена, що знає відповідь.

У жовтні минулого року Маск опублікував низку скандальних постів у Twitter, в яких він пропонував Україні піти на територіальні поступки Росії, обґрунтовуючи свій «мирний план» загрозою застосування ядерної зброї.

Твіти з пропозицією Маска втихомирити агресора викликали обурення серед українських та іноземних політиків, журналістів та громадських діячів. У Кремлі ж назвали «позитивним фактом» скандальні пости мільярдера, а заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що «Маск молодець».

Після скандалу у Twitter Маск заявив, що «все ще дуже підтримує Україну», але боїться ескалації.

ЗМІ повідомляли, що Маск перед серією скандальних твітів міг розмовляти з російським диктатором Володимиром Путіним. Утім, цю інформацію спростував і сам мільярдер, і у Кремлі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X