Діалог розпочато. Мобільні оператори та влада працюють над тарифами для президентських смартфонів

9 лютого, 11:52
Телефон. Ілюстративне фото (Фото:Pexels / Pixabay)

Телефон. Ілюстративне фото (Фото:Pexels / Pixabay)

Влада проводила попередні консультації з мобільними операторами Київстар, Vodafone Україна та lifecell щодо спеціальних тарифів для президентського проекту роздачі смартфонів пенсіонерам. Деталі тарифних планів будуть опрацьовуватися на спеціальних зустрічах пізніше.

Про це НВ Бізнес повідомили у прес-службах українських мобільних операторів.

Нагадаємо, учора Президент України Володимир Зеленський анонсував запуск навесні державної програми, в рамках якої вакциновані українці віком від 60 років отримають безкоштовний смартфон із доступом до інтернету.

Відео дня

«Два роки тому ми запустили курси цифрової грамотності для людей похилого віку, а навесні запускаємо нову велику державну програму. Усі охочі вакциновані українці віком від 60 років отримають безкоштовний якісний сучасний смартфон та пільговий тариф», — заявив Зеленський на Diia Summit.

«У діалозі»

«Органи влади дійсно зверталися до нас із запитом про пільговий тариф для пенсіонерів, і lifecell готовий долучитися до робочої групи щодо цього проекту. Деталі про розробку тарифу будуть обговорюватися на спільних зустрічах із Міністерством цифрової трансформації», – розповіли у lifecell.

Про «перебування в діалозі» з органами державної влади повідомили також у Vodafone Україна.

«На даний момент чекаємо на пропозиції щодо проекту, які зможемо вивчити», – заявили в прес-офісі VF.

Там наголосили, що станом на кінець січня близько 20% абонентської бази Vodafone Україна – користувачі фічерфонів.

«Найчастіше це абоненти старшого віку. Цифрові послуги, для яких ми, зокрема, будуємо покриття, не можна отримати на фічерфонах. Тому смартфонізація – це стратегічне завдання національного рівня», – заявили в офісі червоно-білих.

Про те, що попередні консультації щодо президентського проекту смартфонизації вже проводилися, повідомили НВ Бізнес й у прес-службі Київстар:

«Попередні консультації з Мінцифрою щодо цього проекту були. Але реалізація та деталі проекту поки що не фіналізовані».

Тарифи вже є?

До речі, українські мобільні оператори вже мають проекти та окремі тарифи, орієнтовані на подолання цифрового розриву між поколіннями. НВ Бізнес попросив операторів навести приклади, які б могли використовуватися в президентських смартфонах.

Так у Київстар з початку 2020 року працює спеціальна лінійка тарифних планів для абонентів віком від 60 років – «Дзвінки для батьків» та «Інтернет для батьків». Абоненти цих тарифних планів (а таких близько 400 тисяч) у середньому щомісяця використовують понад 2 ГБ інтернет-трафіку та 930 хвилин дзвінків. У Київстар ще минулого року пропонували спеціальні знижки на смартфони для абонентів старшого покоління, а з 2019 року реалізують освітній проект «Смартфон для батьків», мета якого дати старшому поколінню необхідні цифрові навички.

У lifecell також розповіли, що мають ряд тарифних планів, серед яких можна вибрати зручні тарифні плани для кожного абонента. Наприклад, у тарифі Хендмейд абонент може самостійно налаштувати та вибрати саме ті послуги, якими він планує користуватися, а ціна формується залежно від наповнення.

У Vodafone Україна також кажуть: люди, незалежно від віку, можуть мати різні потреби в інтернеті, тому рекомендують старшому поколінню звертати увагу на тариф SuperNet Start. За вартості на місяць 125 грн. він уже включає 7Гб (+3ГБ додаткові протягом перших трьох місяців) Інтернету, 150 хвилин для дзвінків на номери інших операторів по Україні та 50 хвилин для дзвінків родичам за кордоном.

Нагадаємо, як розповів віце-прем'єр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив на брифінгу журналістам у ході Diia Summit, вакциновані українці віком понад 60 років зможуть записатися на отримання безкоштовних смартфонів з квітня цього року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X