Колишній топ-менеджер Київстар затриманий в Киргизстані

3 лютого 2021, 17:53

Колишній топ-менеджер Київстар і колишній СЕО Beeline в Киргизстані Евген Кражан затриманий за підозрою в корупції через оформлення частот для оператора за $ 7.

У Киргизстані за підозрою у хабарництві затримано колишнього топменеджера Київстар Євгена Кражана. Про це повідомляє Генеральна прокуратура республіки.

«2 лютого 2021 року, в рамках розслідуваної кримінальної справи за підозрою в скоєнні злочину, передбаченого статтею 319 частиною 1 Кримінального кодексу (Корупція), в порядку статті 98 Кримінально-процесуального кодексу затриманий і поміщений в ІТТ ДКНБ колишній Генеральний директор ТОВ Скай Мобайл Кражан Євген Вікторович », - йдеться в повідомленні киргизької прокуратури.

Відео дня

Йдеться про киргизьку «дочку» групи Veon неї входить і український Київстар), яка працює під брендом Beeline.

Згідно з повідомленням прокуратури, лобіюючи інтереси компанії Скай Мобайл, Кражан передав хабар високопосадовця Апарату Уряду Киргизької Республіки. За даними відомства, хабар призначався за сприяння в переоформленні і трансформації ліцензії на право користування радіочастотним спектром.

За даними Генпрокуратури, чиновники Держагентства зв'язку, апарату уряду і ДКНБ змовилися з приватними компаніями і «пролобіювали» переоформлення ліцензії з використання радіочастотного спектру.

В Київстар Кражан займав посаду директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку. У травні 2019 року він був призначений генеральним директором Beeline в Киргизстані.

У червні минулого року НВ Бізнес писав , що киргизький Sky Mobile (Торгова марка Beeline) - придбав смугу радіочастот в 200 МГц у оператора кабельного телебачення Ala-TV за договором купівлі-продажу загальною вартістю $1,8 млн.

Ці частоти виділялися Ala-TV під технологію MMDS для експлуатації мережі ефірно-кабельного телебачення в 1998 році (коли передбачалася видача частот із застосуванням механізму торгів). Після угоди з Ala-TV Sky Mobile переоформив частоти, для використання під технологію 4G стандарту LTE. При цьому за переоформлення частот Sky Mobile оплатив державі лише стандартне мито в 700 сомів (Близько $ 7-9).

Тоді профільні ЗМІ повідомляли, що киргизстанський депутат Жанар Акаєв повідомляв, що прем'єр Мухаммедкалий Абилгазіев 15 травня нібито зустрічався з СЕО Sky Mobile, українцем Євгеном Кражаном і головою казахстанської інвестиційної компанії Вірний капітал (співвласники Sky Mobile) Ерланом Оспанова. В уряді присутність прем'єра на зустрічі заперечували.

Тоді в Veon заявляли, що угода була проведена за «височайшим етичним і корпоративним стандартам». Також в компанії заявляли, що не знають про проблеми з регулюючими органами Киргизстані.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X