Швеція заборонила використовувати обладнання Huawei для 5G перед аукціоном на основні частоти

20 жовтня 2020, 16:18

Швеція заборонила операторам використовувати Huawei для розвитку мереж 5G менш ніж за місяць до аукціону на основні частоти.

Швеція заборонила використовувати обладнання китайської телекомунікаційної компанії Huawei для розвитку мереж 5G. Про це пише Bloomberg.

«Вплив однопартійної держави Китаю на приватний сектор країни дає сильні стимули для приватних компаній діяти відповідно до державних цілей і національних стратегій комуністичної партії», — зазначили в шведському управлінні пошти і телекомунікацій.

Відео дня

Згідно з рішенням влади, встановлена інфраструктура Huawei і ще однієї китайської компанії - ZTE, яка може використовуватися для обслуговування мереж 5G, має бути виведена до початку 2025 року.

Рішення про заборону використання обладнання Huawei для розгортання мереж 5G було прийнято менш ніж за місяць до проведення аукціону на основні частоти 5G (3,5 ГГц). Торги заплановані на 10 листопада.

Таким чином, Швеція приєдналася до зростаючої кількості європейських країн, які змушують операторів відмовлятися від обладнання китайських компаній.

Відзначається, що основними бенефіціарами заборони Huawei стали фінська Nokia і шведська Ericsson, які утворюють ефективну дуополію щодо обладнання 5G.

Нагадаємо, що в липні цього року Британія ухвалила рішення повністю відмовиться від устаткування Huawei в мережі 5G. Франція, яка ще в липні не планувала забороняти операторам використовувати обладнання Huawei, в кінці серпня заявила, що не буде продовжувати ліцензії на його використання.

Водночас Німеччина планує посилити нагляд над постачальниками телекомунікаційних мереж, що утруднить положення китайської Huawei. За даними джерел Reuters, країна не планує забороняти обладнання китайської компанії безпосередньо, але «зрештою задушить його бюрократією».

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X