Цукерберг розповів про відмову від планів на рік і спрогнозував тренди десятиріччя
Засновник Facebook Марк Цукерберг очікує появи більшої кількості мілленіалів на керівних посадах і відродження невеликих спільнот.
Засновник і головний виконавчий директор Facebook Марк Цурерберг заявив про відмову від цілей на рік, перехід на довгострокове планування і спрогнозував тренди до 2030 року. Свою заяву він опублікував на сторінці в Facebook.
Серед головних трендів Цурерберг назвав зміну поколінь і прихід більшої кількості мілленіалів на керівні посади. На думку СЕО Facebook, вони зможуть зайнятися вирішенням проблем, з якими стикаються молоді покоління. Сам Цукерберг пообіцяв за допомогою свого благодійного фонду інвестувати в розвиток персоналізованої початкової освіти, медицини, молодих підприємців та вчених.
Також глава Facebook вважає, що в найближчі роки інфраструктура соціальних мереж може змінитися, щоб відтворювати атмосферу невеликих спільнот.
«Серед мільярдів людей все важче знайти свою унікальну роль в суспільстві. Протягом наступного десятиліття, деякі з найбільш важливих соціальних інфраструктур допоможуть нам реконструювати всі види невеликих спільнот, щоб повернути нам відчуття близькості , — зазначив Цукерберг.
На думку Марка Цукерберга, продукти Facebook будуть допомагати малому бізнесу отримати доступ до технологій, які раніше були тільки у великих компаній. Платформа вже допомагає більш ніж 140 млн підприємств працювати з клієнтами і в новому десятилітті компанія сфокусується на створенні нових комерційних і платіжних інструментів для малого бізнесу.
Засновник Facebook впевнений, що в новому десятилітті смартфон залишиться головним гаджетом, однак очікує появи окулярів доповненої реальності (AR-окулярів), які повинні «заново визначити наші відносини з технологіями».
«Здатність „бути присутнім“ де завгодно допоможе вирішити деякі з найбільших соціальних проблем нашого часу — високу вартість житла через переїзди у великі міста і нерівність можливостей через географічне положенню», — вважає Цукерберг.
Також засновник Facebook підкреслив, що управління великими цифровими спільнотами стане одним з головних трендів десятиліття. Він додав, що великі платформи на зразок Facebook часто мають шукати компроміси між приватністю даних і законом, свободою слова і безпекою.
Для вирішення такого роду проблем в цьому десятилітті можуть з’явитися нові структури самоврядування. Цукерберг зазначив, що для розв’язання суперечливих питань Facebook створює незалежну Наглядову раду. За допомогою цієї ради користувачі зможуть оскаржити рішення щодо спірного контенту.