Прогноз на 2021 рік. Хакери продовжать атакувати український бізнес через інструменти для віддаленої роботи та пошту — СБУ

11 грудня 2020, 19:51

В СБУ прогнозують, що головними об'єктами хакерських атак в 2021 році залишаться інструменти для віддаленої роботи, пошта та корпоративні мережі.

У Службі безпеки України зазначили, що головною загрозою в кіберпросторі для України залишаються хакерські угрупування, підконтрольні спецслужбам РФ. відповідне повідомлення СБУ опублікувала в Twitter.

Відео дня

В 2021 році прогнозованими об'єктами хакерських атак залишаться системи електронного документообігу, електронна пошта, інструменти віддаленої роботи та корпоративні мережі, додали в СБУ. На думку фахівців, також відбудеться розширення цілей і кібернаправленій за рахунок великих підприємств, а також провідних наукових і дослідницьких підприємств приватного сектора.

За даними СБУ, найбільша кількість кібератак цього року було направлено на сектор безпеки та оборони - 52%. Ще 21% атак був спрямований на органи державної влади. 10% атак довелося на компанії-розробники ПЗ, 6% - на сферу енергетики, 3% - на телекомунікації.

У топ загрозливих для України хакерських угруповань в СБУ віднесли Gamaredon, Sandworm і APT-28. Відзначається, що Gamaredon є найактивнішим угрупованням з найбільшою кількістю кібератак, а той час як APT-28 за оцінкою фахівців є найбільш політично-вмотивованою.

Нагадаємо, що в жовтні цього року Держспецзв'язку оголосила про створення експертної Ради з кібербезпеки. Також у відомстві домовилися про співпрацю з компанією Cisco з питань кібербезпеки і захисту інформації.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X