Санкції проти Лабораторії Касперського відкрили шлях західним антивірусам

18 жовтня 2016, 18:16
За останні два роки ринкова частка розробників захисного програмного забезпечення з Російської Федерації зменшилася вдвічі

Президент Петро Порошенко підписав указ про санкції та інші обмежувальні заходи проти низки фізичних і юридичних осіб. Згідно повідомлення прес-служби глави держави, серед високотехнологічних компаній у санкційному списку залишилися розробники антивірусного програмного забезпечення (ПЗ) з Російської Федерації (РФ), Лабораторія Касперського та Доктор Веб.

Відео дня

Підставою для внесення згаданих компаній у санкційний список стали дії, які спричинили загрози національним інтересам і безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України. А також сприяли терористичній діяльності та призвели до окупації території України. Як наслідок – державним органам України заборонено закуповувати та використовувати антивіруси обидвох розробників. У випадку з Лабораторією Касперського під санкції потрапили як материнський офіс у Москві, так і українське представництво.

За даними дослідницької компанії IDC, ринок антивірусного ПЗ в Україні за 2015 рік скоротився на 34% та склав $4,5 млн. Аналітики відзначили, що доходи цієї індустрії зменшувались третій рік поспіль і нема підстав для того, щоби очікувати відновлення ринку в 2016 році.

Частка Лабораторії Касперського на українському антивірусному ринку скоротилася з 57% в 2013 році до 29% - у 2015 році. За підсумками поточного року цей показник зменшиться ще на декілька відсотків, передбачила IDC.

Найближчі конкуренти – Eset і Symantec – за останні три роки укріпили свої позиції в Україні. Їхні ринкові частки зросли, відповідно, з 15% до 28% і з 4% до 8%.

Показати ще новини
Радіо NV
X