Apple vs Fortnite. Суд дозволив розробникам додавати альтернативні способи оплати в обхід комісії AppStore

13 вересня 2021, 08:47

Суд зобов’язав Apple дозволити розробникам додавати в додатку посилання на альтернативні способи оплати в обхід комісії AppStore за позовом розробника Fortnite. Epic Games зобов’язали виплатити компенсацію за порушення контракту.

Федеральна суддя Івонн Гонсалес Роджерс винесла рішення за судовим спором Apple c Epic Games, зобов'язавши виробника iPhone дозволити розробникам додавати в свої додатки посилання на альтернативні способи оплати - в обхід комісії магазину додатків, передає CNBC.

Відео дня

Відзначається, що це рішення може привести до значного падіння продажів в AppStore, які за підсумками 2020 року склали близько $ 64 млрд. Тепер розробники зможуть розміщувати в додатках сторонні посилання на оплату в обхід 15% -30% комісії магазину додатків.

Рішення суду завершує першу частину битви між Apple і розробником Fortnite компанією Epic Games щодо антиконкурентної політики AppStore. Як пише видання, в суді Apple виграла по 9 з 10 пунктів, але відповідно до законодавства Каліфорнії було встановлено, що компанія веде антимонопольну політику.

Тепер Apple змушена буде послабити контроль над покупками в додатках. Рішення суду вступить в силу в грудні цього року.

У той же час суддя наголосила, що Apple не була монополістом і її «успіх не є незаконним». Також суд зобов'язав Epic Games виплатити виробникам iPhone збитки через порушення контракту. Йдеться про випадок, коли розробники додали в додаток Fortnite можливість проводити оплату в обхід комісій AppStore. Компанія повинна буде виплатити Apple 30% усієї виручки, отриманої від Fortnite на iPhone і iPad, за допомогою прямих платежів.

Epic Games оскаржить рішення суду. СЕО розробника Fortnite Тім Суїні розкритикував це рішення в своєму Twitter.

«Сьогоднішнє рішення - не перемога ні для розробників, ні для споживачів. Epic бореться за чесну конкуренцію серед способів оплати всередині додатків і магазинів додатків для мільярда споживачів », - написав Суїні.

У п'ятницю, коли рішення суду було винесено, акції Apple відреагували падінням на 3%, акції ігрових компаній виросли на 8-11%, відзначає CNBC.

Нагадаємо, що у вересні 2020 го Spotify, Epic Games і власник Tinder об'єдналися для боротьби з комісіями в App Store.

Це сталося після того, як Epic Games розпочав судову тяганину з виробником iPhone після того, як компанія видалила зі свого магазину додатків гру Fortnite . Це сталося через те, що Epic Games додав в одне з оновлень можливість оплати покупок в обхід комісії App Store.

У відповідь в Apple заявили , що розробник Fortnite «Просто не хоче платити за велике благо, отримане від App Store».

У серпні цього року в Сенат США внесли на розгляд двопартійний антимонопольний законопроект , спрямований на захист ринку додатків від домінування технологічних гігантів Apple і Google.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X