Російські хакери готують масштабну атаку проти України - очільник кіберполіції

27 червня 2018, 09:53

Російські хакери заражають комп'ютери українських компаній шкідливим ПЗ, що забезпечує несанкціонований доступ до них ("back doors") для масштабної координованої атаки.

Про це заявив керівник кіберполіції України Сергій Демедюк в інтерв'ю Reuters.

За його словами, хакери націлені на компанії, банки та енергетичну інфраструктуру через активацію шкідливого програмного забезпечення.

Відео дня

Так, з початку року поліція виявляє віруси в фішингових листах, відправлених з доменів державних установ, системи яких були зламані, та підроблені веб-сторінки, що імітують реальні сайти державних органів.

Демедюк повідомив, що, намагаючись уникнути виявлення, хакери впроваджують шкідливе програмне забезпечення у мережі компаній, розбивши його на окремі файли.

"Аналіз вже виявленого шкідливого ПЗ і націленість атаки на Україну свідчать про те, що все це готується на певний день", - сказав він.

Раніше деякі напади збігались з великими українськими святами. На думку Демидюка, наступна атака може відбутися в четвер - у День Конституції або в серпні на День Незалежності.

"Все, що ми бачимо, все, що ми перехопили в цей період: 99% слідів ведуть до Росії", - додав Демедюк.

Він додав, що українська поліція працює з іноземними урядами для виявлення хакерів.

Демидюк наголосив, що масштаби поточної кампанії такі ж самі, як вірусу NotPetya, через який минулого року постраждали українські державні установи.

Показати ще новини
Радіо NV
X