Ринок праці для IT-фахівців в Україні відновлюється — дослідження DOU.UA

8 липня 2020, 13:02

У червні цього року IT-компанії опублікували на 21% більше вакансій, ніж в попередньому місяці. Як наголошується в дослідженні, така динаміка є нетиповою для ринку.

Ринок праці в IT-індустрії почав відновлюватися після кризи в травні 2020 року, а в червні відновлення відбувалося ще активніше. Про це йдеться в дослідженні профільного ресурсу DOU.UA.

Відео дня

Всього в червні поточного року компанії опублікували 4245 вакансій. При цьому, вакансії опублікували 1474 компанії. Це більше, ніж в березні, але менше, ніж в червні минулого року. У трійку найактивніших наймачів за версією DOU.UA потрапили Ciklum, Genesis і Parimatch Tech. Вони опублікували 106, 73 і 48 вакансій відповідно.

Всього в порівнянні з попереднім місяцем кількість вакансій зросла на 21%, а ось у порівнянні з 2019 роком - впало на 5%. Відзначається, що таке зростання кількості вакансій в червні є нетиповим для ринку - останні три роки в червні публікується менше вакансій, ніж в травні.

Очікувано, першими з кризи вийшли сеньйори, відзначає видання. У червні кількість вакансій для цієї категорії збільшилася на третину і сягнула докризових показників. Також наголошується, що вакансії на ремоуті  «б'ють всі рекорди». Також в DOU відзначили нетипово високу конкуренцію серед початківців і нетехнічних фахівців - компанії отримували близько 90 відгуків на одну вакансію Front-end з досвідом до року.

У червні зростання кількості опублікованих вакансій  порівнянні з минулим роком) стався в 13 категоріях: Unity, React Native, Security, Design, Analyst, Node. js, DBA, SEO, ERP / CRM, Product Manager, Scala, PHP, Golang. У травні таких категорій було всього чотири. Водночас, найбільш негативна динаміка спостерігалася в категоріях Java (-32%), Sysadmin (-31%), .NET (-24%).

Також негативна динаміка, але вже в порівнянні з травнем, спостерігалася в категоріях Embedded, Technical Writer, DevOps, C ++, Sales, Data Science.

Оживає і ринок HR - кількість опублікованих вакансій в червні зросла майже вдвічі в порівнянні з травнем (93 проти 47). Однак, конкуренція залишається високою - на одну вакансію з досвідом більше 5 років припадає 20 відгуків.

Також більш ніж на 40% зросли категорії ERP / CRM, Analyst, Android, Security, Front-end. Серед досвідчених фахівців висока конкуренція в категоріях Product Manager, Sales, Project Manager, Design, QA. В середньому, на ці вакансії надходить від 16 відгуків до 21.

Нагадаємо, що за даними дослідження DOU про роботу українських IT-фахівців з дому, повністю задоволені удаленку виявилися всього 22% опитаних.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X