Ринок споживчих 5G-послуг перевищить $30 трлн через 10 років — дослідження

17 листопада 2020, 18:54

Очікується, що до 2030 року оператори можуть заробити на 5G-послуги $3,7 трлн. Але за час пандемії коронавірусу, кількість людей готових доплачувати за 5G скоротилося.

Обсяг ринку споживчих послуг на базі мереж п'ятого покоління (5G) може досягти $31 трлн до 2030 року. Про це йдеться в дослідженні Harnessing the 5G Consumer Potential, проведеним дослідницьким підрозділом ConsumerLab компанії Ericsson.

Відео дня

За даними дослідження, безпосередньо оператори можуть заробити на 5G-послуги $3,7 трлн, причому дохід може бути більше в разі появи супутніх послуг.

Згідно з дослідженням, до 2030 року на одних тільки цифрових послугах оператори можуть заробити $131 млрд, завдяки активному просуванню різних сценаріїв використання технологій 5G і пакетних пропозицій.

Повідомляється, що майже половину цієї суми (40%) складуть витрати абонентів на 5G-послуги з використанням відео, технологій доповненої і віртуальної реальності (AR і VR), а також ігри.

При цьому очікується, що більшу частину витрат абонентів до 2030 року складуть послуги з ефектом доповненої реальності, в числі яких гри, шопінг і освітні програми.

Автори дослідження прогнозують, що завдяки завчасному формуванню попиту споживачів на 5G-послуги можна буде досягти зростання ARPU на 34%.

У той же час, пандемія коронавируса негативно позначилася на готовності абонентів підвищувати витрати заради 5G-послуг. Якщо на початку року середній користувач був готовий збільшити витрати на 20% заради 5G, то за цей рік цей показник скоротився до 10%. Як і раніше готові збільшити свої витрати на 20% готові близько третини абонентів.

Нагадаємо, що попри відсутність в країні комерційних 5G-мереж, українці вже використовують понад 30 000 смартфонів, які підтримують мережі п'ятого покоління.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X