Зробили перший крок. Операторам хочуть спростити умови розміщення вишок

20 жовтня 2021, 19:06

Верховна Рада зробила перший крок до того, щоб спростити умови розміщення базових станцій мобільних операторів.

Верховна Рада на засіданні 20 жовтня ухвалила в першому читанні законопроєкт № 5811, який спростить умови розміщення базових станцій мобільних операторів, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Законопроєкт Про внесення змін до розділу V Прикінцеві положення закону України Про регулювання містобудівної діяльності щодо спрощення розміщення технічних засобів електронних комунікацій підтримали в першому читанні 272 народних депутатів при необхідних 226 голосах.

У Міністерстві цифрової трансформації підкреслили, що після прийняття цього законопроєкту, оператори зможуть удвічі швидше покрити села 4G, а українці - отримати якісний мобільний зв'язок.

«Щоб отримати земельну ділянку для базової станції і зібрати всі дозволи, операторам часто потрібно очікувати майже рік. Законопроєкт вдвічі скоротить час на виділення землі під базову станцію», - підкреслили в міністерстві.

Зокрема, якщо станції будуються в сільській місцевості або уздовж доріг, операторам не потрібно буде складати план території і затверджувати його.

У міністерстві вважають, що це допоможе швидше покрити національні дороги і слабкі ділянки якісним мобільним зв'язком по всій території України.

Раніше в Мінцифри заявляли, що українським мобільним операторам вперше встановили технічні показники якості мобільного інтернету, затверджені Держспецзв'язку.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X