Рада створила нового регулятора для інтернету та мобільного зв’язку

16 грудня 2021, 15:41

Верховна Рада ухвалила загалом закон про нового телеком-регулятора. Він передбачає трансформацію НКРЗІ у Нацкомзв’язку.

Верховна Рада на засіданні 16 грудня ухвалила у другому читанні законопроєкт №6055 про новий телеком-регулятор, передає Інтерфакс-Україна.

Законопроєкт підтримали 296 народних депутатів за необхідних 226 голосів. Новий регулятор працюватиме замість Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).

Відео дня

Зазначається, що у підсумковому документі було забезпечено ефективний механізм трансформації НКРЗІ у Нацкомзв'язку. Так, з дня набрання чинності законом про Нацкомзв'язок, НКРЗІ автоматично трансформується у Нацкомзв'язку.

При цьому особи, які перебувають на посадах голови та членів НКРЗІ на день набрання чинності цим Законом, продовжують здійснювати свої повноваження протягом строку, що становить різницю між шістьма роками та строком перебування на посаді до дня набрання чинності законом.

Серед обов'язків регулятора:

  • визначати населені пункти без Інтернету, мобільного зв'язку та забезпечувати надання таких послуг;
  • здійснювати державний контроль за діяльністю операторів/провайдерів та постачальників поштових послуг;
  • здійснювати позасудове врегулювання спорів між споживачами та операторами/провайдерами, а також позасудове врегулювання спорів щодо доступу до інфраструктури;
  • моніторити якість електронних комунікаційних послуг

Відповідно до тексту документа, до складу Нацкомзв'язку обиратимуть через відкритий конкурс.

Організацію та проведення конкурсу проводить конкурсна комісія. При цьому склад Комісії, а також порядок та умови проведення конкурсу затверджує Кабмін. Член регуляторного органу призначається на посаду розпорядженням Кабінету Міністрів України.

Термін повноважень членів Національного зв'язку становить шість років. Одна й та сама особа не може бути членом Нацкомзв'язку понад два терміни поспіль.

Фінансуватимуть роботу Нацкомзв'язку та його апарату з держбюджету.

Нагадаємо, що у першому читанні законопроєкт про телеком-регулятор Рада ухвалила ще у жовтні цього року. Тоді у Мінцифри заявили, що документ потрібно доопрацювати.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X