НКРЗІ 2.0. Рада зробила крок до реформування телеком-регулятора

21 жовтня 2021, 18:11

Парламент 21 жовтня в першому читанні підтримав законопроєкт про реформу телеком-регулятора. У Мінцифри вважають, що документ потрібно доопрацювати.

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт № 6055 який реформує Національну комісію, що регулює сфери електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку в Україні.

Відео дня

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

Відзначається, що за законопроєкт проголосувало 230 депутатів.

Новий регулятор буде:

  • визначати населені пункти без інтернету, мобільного зв’язку та забезпечувати надання таких послуг;
  • здійснювати державний контроль діяльності операторів / провайдерів і постачальників поштових послуг;
  • здійснювати позасудове врегулювання спорів між споживачами та операторами / провайдерами та позасудове врегулювання спорів щодо доступу до інфраструктури;
  • моніторити якість електронних комунікаційних послуг.

У Мінцифри відзначили, що документ вимагає додаткової обробки в частині інституційної незалежності і фінансової незалежності. Зокрема, фінансування регулятора повинно відбуватися за рахунок коштів спеціального фонду.

Також у відомстві вважають, що регулятор повинен бути позбавлений повноважень, які відсутні у відповідній Директиві ЄС. Зокрема мова йде про обов’язкову ідентифікацію абонентів і веденні IMEI реєстру.

У міністерстві відзначили, що закріплення правового статусу регулятора на законодавчому рівні, його повноважень і незалежності повністю відповідає європейським підходам.

«Це створить передумови для входження України в Єдиний європейський цифровий ринок, оскільки сфера електронних комунікацій є основою для розвитку цифрових послуг», — уклали в відомстві.

Новий орган буде працювати замість Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. Діяльність НКРЗІ регулювалася законом України Про телекомунікації, який тільки частково відповідають вимогам загальноєвропейського законодавства.

Нагадаємо, що Верховна Рада на засіданні 20 жовтня ухвалила в першому читанні законопроєкт, який спростить умови розміщення базових станцій мобільних операторів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X