Рада посилила покарання за пошкодження телеком-інфраструктури

14 травня 2020, 11:46
Парламент прийняв у цілому закон № 2654, який посилює покарання за крадіжку і пошкодження телеком-інфраструктури.

Верховна Рада прийняла в цілому закон № 2654 про посилення захисту телеком-обладнання, повідомляється на сторінці документа на сайті парламенту.

Документ, прийнятий в середу, 13 травня, передбачає посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за пошкодження і руйнування складових телекомунікаційної мережі.

Відео дня

За порушення правил охорони телекомунікаційних мереж або їх пошкодження встановлюється відповідальність у вигляді штрафу в розмірі:

  • від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів для фізосіб;
  • від 300 до 400 мінімумів - для посадових осіб.

Раніше розмір штрафу варіювався від 10 до 20 і від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян відповідно.

Також закон встановлює кримінальну відповідальність за умисне пошкодження або руйнування телекомунікаційної мережі або її частини (якщо воно спричинило припинення надання послуг). В такому випадку зловмисникові загрожує покарання від штрафу в 1000 неоподатковуваних мінімумів до трьох років позбавлення волі.

Раніше покарання за умисне пошкодження ліній зв'язку передбачало обмеження волі на строк до двох років.

Повторний злочин або злочин, скоєний групою осіб, передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років. У разі, якщо злочин спричинило за собою майнову шкоду у великому розмірі або тяжкі наслідки, порушникам загрожує позбавлення волі на строк від шести до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У першому читанні законопроект про посилення захисту телеком-обладнання № 2654 був прийнятий 16 квітня . Тоді його підтримали 315 депутатів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X