Білоруські IT-компанії задумалися про релокації співробітників з країни

26 серпня 2020, 15:46

У мінських офісах EPAM і Wargaming замислюються про релокацію співробітників, а в IT-компанії Godel Technologies відправили співробітників з Білорусі в Україну на «невизначений термін».


Білоруське видання Tut. by з посиланням на повідомлення від читачів пише, що співробітникам білоруської компанії Wargaming і мінського офісу EPAM пропонують тимчасово переїхати за кордон.

Відео дня

Зокрема, співробітникам Wargaming, «якщо вони відчувають себе в небезпеці», нібито можуть запропонувати тимчасову релокацію за кордон як мінімум на кілька тижнів.

Також повідомляється, що співробітники EPAM можуть написати заяву на переїзд в Польщу або Литву. Однак, розглядати цю заяву будуть «протягом деякого часу».

У прес-службі компанії виданню повідомили, що «Кілька сотень людей перебувають у відрядженнях в інших офісах компанії» для забезпечення безперервної діяльності. Також в компанії додали, що цей план постійно уточнюється і змінюється в залежності від ситуації.

«На додаток, на тлі такого становища в Білорусі, ми активно вивчаємо бажання співробітників по переїзду на роботу в офіси компанії в інших країнах, щоб підготуватися і задовольнити такі бажання, як тільки пандемія дозволить більш активні переміщення», — заявили в прес-службі компанії.

У EPAM підкреслили, що в компанії «завжди існували» програми з релокації співробітників.

У Wargaming оперативно не відповіли на запит видання. Однак в Tut. by відзначили, що ще 13 серпня CEO компанії Віктор Кислий в офіційному листі співробітникам повідомив, що компанія формує план по можливій релокації частини співробітників і членів їх сімей в інші країни в разі форс-мажорних обставин, що не залежать від компанії.

За словами Кислого, серед варіантів релокації в компанії розглядали офіси в Києві, Санкт-Петербурзі, Нікосії, а також інші варіанти.

Як пише профільне видання dev.by, 22 серпня в Україні на невизначений термін також релоціювалась частина команди британської IT-компанії Godel Technologies. До такого рішення в компанії прийшли «в зв’язку зі сформованою ситуацією в країні, а також відключенням інтернету на кілька днів». У компанії заявили, що відсутність зв’язку спричинило збої в робочому процесі, спілкуванні з клієнтами і значні фінансові втрати.

Раніше деякі ЗМІ з посиланням на джерела в компанії повідомляли, що Яндекс евакуював частину співробітників мінського офісу в Росію і «на дачі».

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X