Найгірше не підтвердилося. ВРК переглянула прогноз розвитку рекламного ринку України

26 липня 2021, 18:22

У ВРК переглянули прогноз зростання українського рекламного медіа ринку в бік поліпшення. Тепер чекають зростання на 18%.

Всеукраїнська рекламна коаліція покращила прогноз зростання укаінского рекламного медіа ринку до 18% за підсумками перегляду грудневого прогнозу. Про це йдеться в повідомленні ВРК.

Відео дня

Спочатку в Коаліції прогнозували 16% -ий ріст. У ВРК зазначили, що найгірші прогнози щодо розвитку ситуації з пандемією коронавірусу не підтвердилися і ТБ-реклама відновлюється темпами, які перевищують очікування.

У коаліції прогнозують зростання ТВ-реклами до 12%, при цьому категорія спонсорства в цьому році зросте не менш ніж на 13% по трьох основних причин:

  • масований вихід на ТВ категорії «Беттінге», в результаті лагалізаціі грального бізнесу;
  • зростання інвестицій в категорії «Алкоголь і пиво» під відкладеним Євро-2020;
  • вихід нового гравця в особі ТРК Україна на поле Великих шоу, які були і залишаються основним магнітом для інтеграційного спонсорства.

Також в ВРК очікують зростання прямої реклами з 10% до 12% за підсумками року. Відзначається, що завдяки відсутності кодування супутника і зростання TVR внаслідок карантину, ТВ-перегляд є більш стабільним і прогнозованим, ніж в минулому році. Це зіграло свою роль і третину рекламодавців планують збільшити інвестиції в другому півріччі в порівнянні з раніше заявленими, вважають в ВРК.

«Активізувалися нові рекламодавці, кількість яких вище торішніх. Попит вже в літні місяці перевищує пропозицію, що позначається, в свою чергу, на ціні і як наслідок на бюджетах », - відзначили в Коаліції.

Реклама на радіо

За підсумками першого півріччя на ринку радіо інвестиції зросли на 27%, а на другу половину року прогнозується зростання на 15%. Відзначається, що крім загального зростання інвестицій також зросла кількість рекламодавців - за перше півріччя на радіо з'явилося більше 100 нових клієнтів (Нових і / або таких, які не були на радіо 2 роки). Лідерство за категоріями зберегли «Лікарські препарати».

Найбільшу динаміку зафіксували в категоріях:

  • «Розваги» (+ 80%, основний драйвер категорії - казино);
  • «Алкоголь» (+ 52%);
  • «Автотранспорт» (+ 41%).

Також очікується, що в другому півріччі зросте категорія «Торгівля».

Ринок Out Of Home Media

З березня 2021 року на цьому ринку відбулося активне відновлення обсягів розміщення комерційних клієнтів. Як зазначає ВРК, темпи зростання по відношенню до минулого року перевищують попередні прогнози, оскільки клієнти переконалися в збереженні високих показників мобільності населення по вулицях міст, незважаючи на карантин.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Відзначається, що розвиток Digital інвентарю і зростання обсягів розміщення клієнтів на ньому продовжиться. У 2021 році обсяг Digital складової ООН Media складе 512 млн грн - це зростання на 76% в порівнянні з 2020 роком.

Прогноз реклами в кінотеатрах залишається актуальним і за підсумками півріччя, тенденція - позитивна.

Інтернет-ринок

У Коаліції очікують, що за підсумками року зростання цього сегмента складе не менше 38%. Перш за все це станеться за рахунок пошукової, відео-реклами і внеску глобальних гравців. Також в IAB України виділили додаткову категорію в прогнозі обсягів інтернет ринку - інфлюенсер маркетинг. Очікується, що в 2021 році саме цей напрямок буде демонструвати найвищі темпи зростання. Пошукова реклама буде продовжувати рости в обсягах як мінімум на 45% завдяки низькому порогу входу.

Отмечатеся, що Комітет ринкових досліджень проведе тестування оцінки обсягу реклами в ОТТ вже в серпні 2021 року.

PR-ринок

Експерти асоціації UAPR оцінили обсяг ринку в 953 млн грн, не побачивши істотних факторів, які б вплинули на зміни до попереднього прогнозу.

Реклама в друкованих медіа

За оцінками експертів Української Асоціації Медіа Бізнесу, обсяги розміщення ростуть в порівнянні з ситуацією 2020 року, а прогноз подальшої активізації ринку восени дозволяє нехай трохи відкоригувати грудневі обсяги в бік зростання.

маркетингові послуги

За результатами першого півріччя 2021-го кількість івентів зросла, в тому числі і за рахунок проведення ряду великих фестивалів. Зростання обсягів в Event marketing і спонсорства прогнозується на рівні 25%. Загальне зростання ринку маркетингових сервісів прогнозується на рівні 12%.

Нагадаємо, що за підсумками 2020 року рекламний медіа ринок України «Залишився при своїх». У грудні минулого року експерти ВРК очікували зростання на 16%.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X