Проблеми з автоцивілкою через кібератаку: у Держспецзв’язку запевняють, що реєстр скоро запрацює
Інформація з баз даних Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) не була втрачена в ході кібератаки, реєстр відновить свою роботу найближчим часом, заявили 16 січня в Держспецзв’язку.
«Вдалося встановити, що внаслідок кібератаки була втрачена низка зовнішніх інформаційних ресурсів МТСБУ. Реєстру, який містить персональні дані мільйонів українських автовласників, не ушкоджено. Уже найближчим часом він має відновити свою роботу, для чого фахівці МТСБУ розгортають нову „чисту“ інформаційну інфраструктуру», — йдеться в повідомленні.
Команда фахівців CERT-UA опрацьовує інформацію Центру аналізу загроз корпорації Microsoft щодо використання хакерами для атаки на українські державні інформаційні ресурси шкідливого програмного забезпечення, що замасковане під «шифрувальник», але має деструктивний характер.
«Протягом п’ятниці справді були зафіксовані поодинокі випадки активності подібного програмного забезпечення, проте пов’язувати їх з основною кібератакою є передчасним», — вважають в Держспецзв’язку.
З 14 січня автоцивілку та «Зелену карту» неможливо придбати в електронному вигляді та перевірити їхню валідність. Як розповів НВ-Бізнес генеральний директор Асоціації Страховий бізнес В’ячеслав Черняховський, проблема виникла через те, що розробник КІТ-Софт вчасно не оновив протоколи безпеки.
Нагадаємо, що у ніч із 13 на 14 січня хакери атакували близько 70 сайтів органів державної влади України, зокрема сайти Міносвіти, МЗС, МВС, ДСНС, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики, Мінветеранів, портал Дія та багато інших. На низці ресурсів зловмисники розмістили картинку з нібито поясненням своїх дій трьома мовами — українською, російською та польською. Першим про кібератаку повідомило російське інформаційне агентство РІА-Новини. Заступник голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Віктор Жора зазначив під час пресконференції, що постійні кібератаки на українські ресурси та об'єкти критичної інфраструктури ведуться з 2014 року. «Це можна пов’язувати лише з фактом постійної агресії», — сказав він. Як з’ясував НВ Бізнес, для атаки на українські державні ресурси зловмисники могли використати минулорічну вразливість, класифіковану як CVE-2021−32648.
За інформацією Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, всі докази вказують на те, що за кібератакою стоїть Росія, повідомили 16 січня в Мінцифри.