Після кібератаки. Поліси автоцивілки знову відображаються на порталі Дія — Федоров
Голова Мінцифри Михайло Федоров запевнив, що поліси ОСАЦВ знову відображаються на порталі Дія після масованої кібератаки 14 січня.
Поліси обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ) знову відображаються на порталі Дія після масованої кібератаки на українські держресурси, що сталася 14 січня.
Про це заявив міністр цифрової інформації Михайло Федоров в ефірі «Сніданок з 1+1», передає Інтерфакс-Україна .
«Вчора запрацювала „автоцивілка“, що вже відображається в Дії. Це окремий продукт, але потрібен був додатковий час його власникам, щоб відновити. І сьогодні „автоцивілка“ активно відображається у Дії», — заявив Федоров.
Міністр зазначив, що кібератака на сайти українських держструктур була не простою, а комбінованою. Водночас міністр запевнив, що персональні дані не постраждали, а витоку інформації не було.
«Персональні дані не постраждали, портал Дія працює стабільно… І можу сказати, що витоку інформації не було, оскільки атакувалися сайти, а не державні реєстри, які мають свій захист», — заявив міністр.
Напередодні в Держспецзв’язку заявили, що в ході кібератаки на держсайти в ряді випадків була використана програма-вайпер для знищення даних.
«Використання програми-вайпера WhisperGate, за класифікацією компанії Microsoft для знищення даних, зафіксовано в декількох установах, які стали жертвами атаки», — заявляли у відомстві.
Нагадаємо, що в ніч з 13 на 14 січня хакери атакували близько 70 сайтів органів державної влади України, зокрема сайти Міносвіти, МЗС, МВС, ДСНС, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики, Мінветеранів, портал Дія та багато інших. На низці ресурсів зловмисники розмістили картинку з нібито поясненням своїх дій трьома мовами — українською, російською та польською. Першим про кібератаку повідомило російське інформаційне агентство РІА-Новини.
Заступник голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Віктор Жора зазначив на пресконференції, що постійні кібератаки на українські ресурси та об'єкти критичної інфраструктури ведуться з 2014 року. «Це можна пов’язувати лише з фактом постійної агресії», — сказав він.
За інформацією Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, всі докази вказують на те, що за кібератакою стоїть Росія, заявили 16 січня у Мінцифрі.