Бізнес підтримав податкові ставки у Дія.City

27 травня 2021, 15:30

У Європейській Бізнес Асоціації підтримали фінальні податкові ставки у Дія.City і висловили сподівання, що вони будуть збережені на найближчі 15 років.

Український ІТ-бізнес підтримує податкові ставки, які увійшли до представленої версії законопроєкту про податкову систему Дія.City. Про це йдеться у заяві Європейської Бізнес Асоціації.

Відео дня

Майже два тижні тому профільний комітет Верховної Ради рекомендував депутатам прийняти версію законопроєкту № 5376 за умови виправлення проблемного питання ЄСВ. Пропонувалося встановити ЄСВ для гіг-контрактів в розмірі 22% з мінімальної зарплати, оскільки через механічну помилку розмір ЄСВ до мінімалки не підв'язувався

Таким чином, у законопроєкті про податки у Дія.City податкове навантаження з одного фахівця (за гіг-контрактом) виглядає наступним чином: 5% ПДФО + 1,5% військового збору + ЄСВ на рівні 22% з мінімальної зарплати.

На думку експертів Асоціації, таке навантаження є оптимальним і має зберегти існуючі темпи зростання індустрії, а також стимулювати її подальший розвиток.

В ЄБА наголосили, що зараз внутрішній попит України на IТ-послуги становить не більше 10% того обсягу, який пропонується української індустрією. Решта 90% залежать від глобального ринку.

«Враховуючи вплив пандемії, як прямий, так і опосередкований, конкуренція на міжнародній арені (не тільки в ІТ) значно посилилась, що впливає і на український ІТ-експорт», — відзначають в Асоціації.

В ІТ-співтоваристві ЄБА підтримують законопроєкт і сподіваються на його включення до порядку денного в найближчі пленарні засідання Верховної Ради. Водночас в ЄБА вказують на два зауваження до фінального тексту документа:

  • збільшення порогу з 1 млн грн до 7 млн грн для цілей обов’язкової реєстрації платниками ПДВ;
  • встановлення 5%-оподаткування ПДФО не лише для заробітної плати, але й на інші виплати (наприклад премії, бонуси тощо).

Також в Асоціації сподіваються, що розміри зазначеного в законопроєкті податкового навантаження (5%+1,5%+22% з мін. ЗП) будуть збережені протягом 15 років.

Нагадаємо, що у квітні Рада ухвалила за основу компромісний варіант законопроєкту № 4303-д про Дія.City. Також до парламенту внесли законопроєкт № 5376 про податкову систему Дія.City.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X