Україні порадили знизити податки для мобільних операторів. У Мінцифри відповіли

25 вересня 2020, 18:28

В асоціації Groupe Special Mobile підрахували, що зниження податків у галузі допоможе збільшити інвестиції в бізнес на $462 млн.

Міжнародна асоціація Groupe Special Mobile (GSMA) вважає, що зниження податків і зборів за мобільний зв’язок допоможе Україні просунутися на шляху до відновлення економіки, підключення шкіл до інтернету та вступу до Євросоюзу.

Відео дня

Про це з посиланням на дослідження асоціації пише Інтерфакс-Україна.

За даними асоціації, знизивши податки для операторів України могла б:

  • створити до 14,5 тис. робочих місць;
  • збільшити інвестиції в бізнес на $462 млн;
  • збільшити кількість унікальних абонентів на 1,3 млн.

Сума податкових та інших платежів для гравців українського ринку мобільного зв’язку становить 35% від загальних доходів ринку, зазначив під час презентації звіту старший менеджер з економічного аналізу GSMA Ніколас Фішерс. Зазначається, що це на 21% перевищує розмір податкового навантаження в Євросоюзі.

В асоціації вважають, що високі податки і низький ARPU можуть перешкодити мобільному сектору України досягти цілей уряду в галузі мобільного зв’язку щодо прозорості, підключення шкіл до якісного інтернету і охоплення сільських територій.

Також в GSMA підрахували, що плата за користування радіочастотним ресурсом в Україні становить 18% від загального податкового навантаження на операторів. Зазначається, що це в шість разів вище середнього показника країн ЄС, де аналогічний показник становить 3% від загальної суми податкових платежів.

На основі дослідження, проведеного аудиторською компанією Ernst & Young в асоціації запропонували три сценарії того, як податкова і регуляторна реформа сприятимуть поліпшенню покриття мобільним зв’язком і зростання економіки в Україні:

  • скасування індексації рентної плати за користування радіочастотним ресурсом (РЧР) та скасування плати за радіочастотний моніторинг (РЧМ) сприятиме інвестиціям в мобільну інфраструктуру, забезпечить передбачуваність роботи на ринку і збільшить його прозорість.
  • зниження плати за користування РЧР на 50% при розгортанні мережі 4G забезпечить підтримку інвестицій компаній, сприятиме подальшому інвестуванню в мережі 5G і прискорить розгортання 4G, а також може знизити ціни і підвищити якість послуг мобільного зв’язку.
  • впровадження податкового кредиту по ПДВ на експорт мобільних послуг покликане поліпшити конкурентоспроможність і підтримати інвестиції операторів шляхом зменшення вартості мобільного трафіку через Україну. У асоціації вважають, що це також буде відповідати принципу Фіскальної нейтральності" і виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС, відповідно до якого вона повинна ввести Директиву про ПДВ, яка містила б можливість вирахування вхідного ПДВ, понесеного за поставки експорту телекомунікаційних послуг до 1 вересня 2022 року.

У відповідь на подібні пропозиції в Міністерстві цифрової трансформації заявили, що підтримують прозорість оподаткування ринку телекомунікацій і згодні з низкою пропозицій GSMA. Також у відомстві додали, що частина з них вже закріплена в галузевих законопроєктах № 3014 Про електронні комунікації і № 2041 Про внесення змін до Податкового кодексу України.

Нагадаємо, що телеком-регулятор зобов’язали розкривати дані про покриття інтернетом і кількості абонентів у всіх операторів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X