WP: Підрядник Пентагону веде переговори про покупку з розробником шпигунського ПЗ Pegasus, яке Ізраїль не хотів продавати Україні

15 червня, 10:23
Розробник шпигунського ПЗ Pegasus перебуває під санкціями США (Фото:NSO Group via Facebook)

Розробник шпигунського ПЗ Pegasus перебуває під санкціями США (Фото:NSO Group via Facebook)

Американський підрядник Пентагону веде переговори з розробником шпигунського ПЗ Pegasus. Раніше стало відомо, що Ізраїль не бажав продавати Україні.

Підрядник Пентагону, американська компанія L3Harris, веде переговори з ізраїльською NSO Group про покупку шпигунського РВ Pegasus для зламування телефонів. Про це пише Washington Post.

Відео дня

Як пише видання, ця угода викличе «серйозні» побоювання щодо контррозвідки та безпеки в уряду США, оскільки ізраїльська компанія перебуває під американськими санкціями.

" Ми глибоко стурбовані", - заявив високопосадовець Білого дому на умовах анонімності.

Як пише видання, ця угода ймовірно є спробою врятувати деяку корисність фірми, яка зіткнулася з серйозними фінансовими труднощами, шляхом продажу її найціннішого продукту.

За даними видання, переговори про угоду стикаються зі значними перешкодами, зокрема, з побоюваннями адміністрації Байдена.

"Уряд США виступає проти спроб іноземних компаній обійти заходи або санкції США з експортного контролю", - йдеться у заяві представника Білого дому.

До того минулого року ЗМІ повідомляли, що влада низки країн (Азербайджану, Бахрейну, Угорщини, Ізраїлю, Індії, Казахстану, Марокко, Мексики, ОАЕ, Руанди, Саудівської Аравії) стежили за журналістами, політиками та активістами через їх смартфони за допомогою шпигунського ПЗ Pegasus.

У березні цього року стало відомо, що Ізраїль не дозволив Україні купити шпигунське програмне забезпечення Pegasus від компанії NSO Group , побоюючись реакції Росії.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X