Інтроверти в тактичних берцах. Під Радою протестували проти законопроєкту про ДіяCity — фото

13 липня 2021, 11:21

У вівторок, 13 липня, під Верховною Радою України протестували проти законопроєкту про ДіяCity. За оцінкою журналіста НВ Бізнес — на акцію вийшло до 50 осіб.

Учасники акції виступають проти прийняття законопроєкту № 4303-д, який дасть старт спеціальному правовому режиму для IT-галузі - ДіяCity. Також учасники протесту виступають проти законопроєкту № 5376, який регулює податкові умови спеціального правового режиму Дія.City.

Відео дня

Один з учасників акції в коментарі НВ Бізнес пояснив вибір дати для протесту тим, що на 13 липня в комітеті парламенту має пройти обговорення «Всієї цієї штуки», а в четвер Рада може проголосувати за закон про ДіяCity.

За підрахунками одного з учасників акції, протестувати проти законопроєктів про ДіяCity вийшло близько 60 осіб. Невелика кількість учасників акції він пояснив «поправкою на інтровертність» і тим, що айтішники «зазвичай політикою не цікавляться».

Володимир Кондрашов / НВ
Фото: Володимир Кондрашов / НВ
Володимир Кондрашов / НВ
Фото: Володимир Кондрашов / НВ
Володимир Кондрашов / НВ
Фото: Володимир Кондрашов / НВ
Володимир Кондрашов / НВ
Фото: Володимир Кондрашов / НВ

Серед інших претензій до законопроєкту учасники акції називають вибірковість при відборі резидентів кластера ДіяCity, а також необхідність для компанії провести незалежний аудит для вступу в кластер. За оцінками учасників акції, такий аудит може коштувати близько $10 000, і ця сума може виявитися непідйомною для маленьких компаній і стартапів.

Серед учасників акції журналіст НВ Бізнес зауважив молодих людей в тактичних берцах і з димовими шашками, проте інші учасники протесту від них відхрестилася.

Аналогічна акція проти законопроєктів про ДіяCity пройшла в Харкові. Фото з акції опубліковані в Telegram StopDiiaCityKharkiv. Також учасники акції заявляли про те, що акція проходь в Дніпрі.

Нагадаємо, законопроєкт № 4303-д про ДіяCity парламент підтримав у першому читанні в квітні цього року. У компромісній версії законопроєкту депутати врахували більшу частину побажань від представників галузі.

Законопроєкт № 5376 про податки в Дія City Рада прийняла за основу в червні. Цей документ вводить спеціальний режим оподаткування підприємств-резидентів Дія.City і доходів їх працівників, в тому числі гіг-спеціалістів. Зокрема документ надає резидентам Дія.City можливість вибирати між сплатою податку на прибуток (18%) і податком на виведений капітал (ПНВК) за ставкою 9%.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X