Vodafone Україна виступив проти перенесення незареєстрованих номерів
У Vodafone Україна підтримали ініціативу телеком-регулятора про спрощення процедури MNP, але виступили проти перенесення анонімних номерів.
Мобільний оператор «великої трійки» Vodafone Україна не підтримує ідею перенесення (MNP) неідентифікованих абонентських номерів без реєстрації на стороні оператора-донора. Про це компанія повідомила в коментарі Інтерфакс-Україна.
При цьому, в загальному оператор підтримує ідею спрощення процедури MNP: скорочення терміну перенесення номера до одного дня і ідентифікація абонентів при перенесенні через код ЄДРПОУ або ІПН.
У той же час в компанії заявили, що їх турбує ідея телеком-регулятора (НКРЗІ) відмовитися від заборони перенесення абонентських номерів, які обслуговуються знеособлено. Оператор вважає, що це може призвести до втрати номера і збитків, пов’язаних з використанням номера в якості ідентифікатора для отримання фінансових послуг.
На думку оператора, ОТР — пароль, яким регулятор хоче замінити повноцінну ідентифікацію знеособленого абонента демонструє необхідність посилення захисту. На цей момент такий пароль використовують для ідентифікації при заміні SIM-карти.
Раніше інший оператор «великої трійки» lifecell підтримав ініціативу НКРЗІ щодо спрощення процедури перенесення номера і виступив за перенесення реєстрації абонента до оператора-одержувача. Як пише Інтерфакс-Україна, в компанії заявили, що «вимога реєструватися у поточного оператора» ускладнює процес перенесення.
Водночас у Київстар агентству заявили, що не підтримують ініціативу регулятора в частині дозволу незареєстрованим абонентам звертатися за послугою по перенесенню абонентських номерів. У оператора заявили, що це може призвести до зростання шахрайства.
За словами директора з регуляторного забезпечення Олександра Когута, принцип єдиного вікна застосовується в низці країн, де послуги мобільного зв’язку надаються виключно зареєстрованим абонентам, і ризики «викрадення» номерів мінімальні.
За підрахунками Київстар, запропоновані НКРЗІ зміни в процедуру перенесення номера зажадають від оператора близько 12 млн грн на дообладнання і перенастроювання власних систем.
Уточнюється, що засідання, присвячене спрощення процедури перенесення номерів, Нацкомісія планує провести 30 липня.
Нагадаємо, що в квітні цього року, НКРЗІ прийняла за основу проект змін до порядку надання послуги перенесення номера (MNP), націлений на спрощення процедури. Зокрема, мова йде про скорочення терміну перенесення номера до 2-х днів і спрощення процесу ідентифікації абонента при подачі заявки на перенесення номера.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.