Доведеться почекати. В Україні запрацює спрощена процедура перенесення номера

7 квітня 2021, 19:57

Мін'юст зареєстрував розроблені телеком-регулятором зміни, які спрощують процедуру MNP і скорочують її тривалість до одного дня.

З 1 грудня 2021 року в Україні запрацює спрощена процедура перенесення номера телефону при зміні оператора (MNP). Відповідні зміни, розроблені Національною комісією, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) зареєструвало Міністерство юстиції 5 квітня, передає Урядовий портал.

Відео дня

Зокрема, тепер процедура перенесення номера буде займати один день, а не 3-4 як це було раніше. Крім того, абонент повинен буде звернутися за послугою тільки до нового оператору, а не до двох (старого і нового) як це було раніше. Договір з колишньою компанією розірветься автоматично.

Також наголошується, що користувачі без контракту зможуть залишити свій номер при зміні оператора за спрощеним порядком - реєстрація у попереднього оператора не потрібно.

Відзначається, що послуга MNP працює в Україні з 1 травня 2019 року. За цей час операторам надійшло близько 200 тис. Офіційних звернень про перенесення номера, але 40% заявників було відмовлено.

Раніше мобільний оператор Vodafone Україна підтримував ініціативу телеком-регулятора про спрощення процедури MNP, але виступав проти перенесення анонімних номерів.

Своєю чергою в Київстар заявляли, що не підтримують ініціативу регулятора в частині дозволу незареєстрованим абонентам звертатися за послугою по перенесенню абонентських номерів. На думку оператора це може привести до зростання шахрайства.

Інший оператор «великої трійки» lifecell підтримав ініціативу НКРЗІ щодо спрощення процедури перенесення номера і виступив за перенесення реєстрації абонента до оператора-одержувача.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X