Вірус порушив усі плани. Китай призупиняє масштабні інвестиції у виробництво чіпів — Bloomberg

5 січня, 10:00
Сі Цзіньпін (Фото:REUTERS/Tingshu Wang)

Сі Цзіньпін (Фото:REUTERS/Tingshu Wang)

Влада Китаю призупиняє масштабні інвестиції у виробництво чіпів через новий спалах коронавірусу.

Китай призупиняє масштабні інвестиції у створення індустрії чіпів, яка б мала конкурувати з американською, і натомість нового сплеску пандемії коронавірусу країни. Про це пише Bloomberg.

Відео дня

За словами співрозмовників видання, високопосадовці обговорюють способи відмови від дорогих субсидій, які досі приносили мало результатів та заохочували хабарництво та американські санкції.

Поки що одні продовжують наполягати на стимулах у розмірі до 1 трильйона юанів ($145 млрд), інші політики втратили смак до підходу, що ґрунтується на інвестиціях, який не дав очікуваних результатів.

За словами джерел видання, натомість вони шукають альтернативні способи допомогти вітчизняним виробникам чіпів. Наприклад – зниження вартості напівпровідникових матеріалів.

Як зазначає Bloomberg, це ознаменувало б зрушення у підході Пекіна до галузі, яка вважається вирішальною для боротьби з американським пануванням та збереження економічної та військової конкурентоспроможності Китаю.

Також це наголошує на тому, як економічні проблеми в країні виснажують ресурси Пекіна і гальмують його амбіції в галузі чіпів, яка є одним із головних пріоритетів президента Сі Цзіньпіна.

Крім того, це може мати наслідки для витрат в інших критичних сферах, від довкілля до оборони.

Поки що незрозуміло, яку ще політику щодо чіпів розглядає Пекін, і чи вирішить він зрештою відмовитися від підходу, пов'язаного з капітальними інвестиціями. Зазначається, що уряд Китаю, як і раніше, може вирішити залучити ресурси з інших сфер для фінансування своїх виробників мікросхем.

Як повідомлялося, у березні 2022 року світові виробники мікросхем відчули різке скорочення постачання чистого неону, який експортувався з України.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X