Китай не схвалить угоду TikTok з американськими компаніями Oracle і Walmart — китайські ЗМІ

22 вересня 2020, 12:24
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Китайські проурядові ЗМІ пишуть, що угода між TikTok і американськими компаніями Oracle і Walmart «завдає шкоди національній безпеці Китаю».

Китайська влада навряд чи схвалять угоду про «технічне партнерство» американського підрозділу TikTok з компаніями Oracle і Walmart, передає Reuters з посиланням на китайське видання The Global Times.

Відео дня

Це ЗМІ прямо пов'язане з правлячої Комуністичної партією Китаю, проте безпосередньо від імені уряду не виступає.

У матеріалі китайського видання говориться, що умови угоди TikTok з американськими компаніями «демонструють агресивний стиль Вашингтона і його хуліганську логіку».

«Вони завдають шкоди національній безпеці, інтересам і гідності Китаю», - додає видання.

У той же час, китайське керівництво утримується від прямих коментарів з приводу деталей угоди, хоча міністерство закордонних справ КНР неодноразово заявляло, що США повинні запропонувати іноземним компаніям справедливу і недискримінаційну середу.

Видання називає угоду про продаж частки американського підрозділу TikTok компаніям Oracle і Walmart і стверджує, що уряд Китаю навряд чи її схвалить.

Материнська компанія TikTok ByteDance і міністерство торгівлі не відповіли на запити Reuters про коментарі.

Про те, що китайська влада не схвалять угоду написав в своєму Twitter і головний редактор The Global Times Ху Сицзінь.

«Ґрунтуючись на тому, що відомо мені, Пекін не схвалить угоду між ByteDance, Oracle і Walmart, тому що це поставить під загрозу національну безпеку, інтереси і гідність Китаю», - написав керівник китайського видання.

Угода між TikTok, Oracle і Walmart не може бути укладена без схвалення Пекіна через нещодавніх змін в правила експорту технологій, які влада КНР прийняли в кінці серпня. Нові правила вимагають від китайських компаній отримувати ліцензію при продажу ряду технологій іноземним компаніям. Зокрема, мова йде про технології інтерактивного інтерфейсу штучного інтелекту і сервісах передачі особистої інформації на основі аналізу даних.

Нагадаємо, що 19 вересня президент США Дональд Трамп схвалив покупку TikTok в США компанією Oracle. Глава Білого дому відзначив, що це вирішує проблему національної безпеки США. Крім того, це дозволить додатком продовжити роботу на території Сполучених Штатів.

Для управління бізнесом TikTok в США і більшості країн світу була створена компанія TikTok Global.

Раніше, 14 вересня компанія Oracle підтвердила угоду з TikTok. Сторони оформили угоду як «технічне партнерство». Інший претендент на покупку китайського відеододатка Microsoft заявив про відмову від угоди з боку материнської компанії TikTok.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X